Liepājā otrs pārsteigums izpalika

- 30.Marts, 2021

Piektdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti izbraukumā aizvadīja priekšpēdējo PafBet Latvijas – Igaunijas līgas regulārā čempionāta spēli Liepājā.

Tieši viesos valmieriešiem bija izdevies izcīnīt līdzšinējos četros savstarpējos mačos vienīgo panākumu. Šoreiz tā īsti neko nevajadzēja nevienam, abām komandām vietas tabulā nemainīgas, tāpēc liepājnieki izmantoja gan savu sienu, gan krietni vien jaudīgāk nokomplektēta sastāva priekšrocības, pārliecinoši apspēlējot viesus, kuriem pat komandas līderi šoreiz bija tālu no kvalitatīva snieguma.

BK Liepāja – Valmiera Glass/ViA 93:62 (31:18, 16:16, 22:17, 24:11)

Kā redzams, līdzvērtīga spēkošanās sanākusi vien otrajā ceturtdaļā, gan pirmajās 10 minūtēs, gan visu otro puslaiku laukumā dominēja liepājnieki. Jau 6. minūtē Geks ar trejaci pirmoreiz mājinieku pārsvaru ievirzīja otrajā desmitā (18:7), pēc tam viesi pāris reizes pamanījās deficītu samazināt līdz 6 punktiem, taču ceturtdaļas beigās Raimo un Bērziņš mājinieku pārsvaru palielināja līdz 13 punktiem – 31:18. Nākamajās 10 minūtēs pēc Dubulta trejača un Elkšņa sodiņa viesiem izdevās pietuvoties līdz 5 punktiem (28:33), taču pirmā puslaika beigās liepājnieki Raimo un Sīpoliņš atkal visu atstāja pa vecam – plus 13 Liepājai un 47:34.

VIENĪGAIS, KURU UZSLAVĒT. Aizvadītajā mačā Liepājā valmieriešu komandā par kvalitatīvu sniegumu no līderiem uzslavu pelnījis vien 88. numurs Māris Ziediņš (no labās), kuram nepilnās 19 minūtēs 12 gūti punkti, 6 izcīnītas bumbas un tikai viena kļūda. Mārim darbības efektivitātes koeficients plus 19 – lielā puse no visas komandas efektivitātes koeficientu summas (+34).  Ģirta Gertsona foto