Lieliska pieredze — bezgalīga motivācija!

- 17.Oktobris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Tā nebija pirmā diena, kad Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā skaļi lasa, taču šoreiz pirmo reizi testējām Skaļās lasīšanas sacensības pirmo soli. Darījām to kopā ar drosmīgo Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.a klasi un skolotāju Ilonu Ozoliņu.

Tas bija izaicinājums visiem — gan skaļajā lasīšanā, gan vērtēšanā, un  izdevās lieliski. Skolēni lasīja fragmentus no pašu izvēlētām grāmatām — skanēja gan Grega piedzīvojumi, gan Džeronimo Stiltona aizraujošais stāsts, gan Klanu kaķu klusie noslēpumi, gan kādas pusaudzes stāsts par attiecībām no  zibstāstu sērijas tīņiem.

Vērtējot priekšlasījumus, pieturējāmies pie trim principiem: paslavēt, pajautāt un papildināt. Jāsaka, ka sacensību viens no galvenajiem noteikumiem — iekļauties piecās minūtēs — nāca viegli. Uzslavas bija pelnījuši visi dalībnieki!

Vēl līdz gada beigām skolās, skolu un pagastu bibliotēkās aicinām rīkot sacensību vietējos konkursus 5. un 6. klašu audzēkņiem. Tā ir laba motivācija arī latviešu valodas un literatūras skolotājiem iesaistīt savus audzēkņus, sekmējot interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, veicināt lasītprieku — skaļās lasīšanas aizraujošajā procesā.

Lai mums visiem izdodas atklāt jaunus lasīšanas čempionus, jo nākamgad aicināsim labākos uz reģionālo finālu, kur sveiksim galveno uzvarētāju — kurš dosies ar savu klasi uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai kļūtu par Latvijas lasīšanas čempionu!

Plašāka informācija ir pieejama Valmieras bibliotēkas mājaslapā, visus interesentus gaidīsim Bērnu apkalpošanas nodaļā.

MUMS PATĪK LASĪT! Aizrautīgo lasītāju kopbilde. Ilonas Ozoliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru