Lieldienu pārgājiens Cēsis-Amata-Ieriķi

30.Marts, 2015
Tūrisms un daba
Portālā

Ikviens 4. aprīlī, aicināts piedalīties Lieldienu pārgājienā. Tā laikā tiks veikti vismaz 15 kilometrus pa Latvijas skaistāko aktīvā tūrisma maršrutu — apskatot Gaujas un Amatas upes gleznainos krastos. Aptuvenais ekskursijas laiks plānojams uz 7 stundām, no 9.00.- 16.00. Dalība pasākumā 5,- eiro, taču skolu jaunatnei un pensionāriem dalība pārgājienā ir iespējama bez maksas. Ekskursiju vadīs tūrisma gids Gints Skutāns, savlaicīga dalības reģistrācija obligāta (29196952; skutans@inbox.lv). Lai arī plānotais attālums nav mazs, to iespējams veikt kā pensionāriem tā arī bērniem. Aprīļa mēnesī šādus pārgājienus Amatas krastos plānojam katru nedēļas nogali.

PĀRGĀJIENA SĀKUMS. Ap 09.00 pulcējamies Cīrulīšos pie autobusa galapunkta pieturas. Pēc ceļa norādēm šī vieta pazīstama arī kā Žagarkalns, tepat ir bijusī Cīrulīšu sanatorija, stāvlaukumā iespējams atstāt personīgos autotransporta līdzekļus. Turpat iepazīstamies, veicam īsu ievadinstruktāžu un dodamies lejup gar Gauju. Ja esat kājāmgājējs, tad Cēsīs var nokļūt ar Rīgas vilcienu, kas ienāk 8.22 (Rīgas autobusu šai laikā nav!), vai no Valmieras ar autobusu. Uz Cīrulīšiem no autoostas braucam ar 5.maršruta autobusu 8.30 (0,50 eiro), kurā iespējams iekāpt pie DUS Statoil vai pretī bibliotēkai (t.s. Akmens ligzda).

MARŠRUTA GAITA. Šeit vietā atgādināt, ka Jums ir iespēja saskarties ar skaistāko tūrisma maršrutu Latvijā! Pārgājiena laikā ir apskatāmi smilšakmens ieži un alas, avoti, krustakmeņi, zīmju klintis, seni lielceļi, bronzas laikmeta uzkalniņi, kritenes utt. Bez tam vērosim Amatas pavasara palu laivotājus posmā Amatas tilts- Zvārtes iezis. Var gadīties, ka ceļā nākas pārvarēt arī pārplūdušo pavasara upīšu tecējumus. Maršruta kopgarums ~15 kilometri, kas nesteidzoties veicami ne ātrāk kā 7 stundās. Izejam uz Pleskavas šosejas, kur no Kārļu pagrieziena vai Ieriķiem visu vakaru ir regulāra autobusu satiksme starp Rīgu un Cēsīm. Dažādu neparedzamu apstākļu ietekmē (lietus, sniegs u.c.) maršruts var tikt izmainīts un saīsināts. Parasti aprīlī Gaujas un Amatas krasti ir debešķīgi skaisti, taču zinot laika prognozi būsim saprotoši un optimisma pilni.

LĪDZI JĀŅEM: pusdienas, termoss ar karstu tēju, lietusmētelis, maiņas zeķes un cimdi. Ieteicams vilkt ūdens noturīgus apavus (gumijas zābaki, visurgājēji vai ar eļļu piesūcināti ādas apavi), bet somā noglabāt maiņai vieglākus sporta apavus.

Maršrutu sastādīja un vadīs gids Gints Skutāns: +371-29196952; skutans@inbox.lv

Komentāri
Pievienot komentāru