Lielāks atbalsts bērniem

- 14.Septembris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Valmieras SOS bērnu ciematā kopš augusta vidus darbojas divi centri, kuros strādājošie speciālisti ir gatavi atbalstīt vidzemnieku ģimenes.

Atbalsta iespējas, domājot par bērna attīstību un izaugsmi, tiek piedāvātas ikvienai ģimenei. Tās nodrošina speciālistu komanda, kas strādā Ģimeņu atbalsta centrā. Šī speciālistu komanda, kurā darbojas logopēds, speciālais pedagogs, Montesori pedagogs, psihologs, mūzikas, mākslas terapeiti un vēl citi speciālisti, ir gatavi palīdzēt arī tām Vidzemes ģimenēm, kuru bērniem veikta funkcionālo traucējumu un citu īpašo vajadzību izvērtēšana deinstitucionalizācijas projekta (DI) ietvarā. DI projekta laikā vērtētajiem bērniem konkrēts pakalpojumu grozs jeb rehabilitācijas pakalpojumu klāsts tiek apmaksāts no projektā piešķirtajiem līdzekļiem, bet SOS ciemata Ģimeņu atbalsta centrā tiek paplašināts arī maksas pakalpojumu klāsts, kas pieejams ļoti dažādām mērķgrupām.

 

Pieredzes bagāta speciālistu komanda

«Ar mūsu speciālistiem lepojamies. Starp viņiem ir cilvēki, kas ilgāk nekā desmit gadus strādājuši ar SOS ciemata bērniem un atbalstījuši ģimenes no vairākām pašvaldībām,» sacīja Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons, atgādinot, ka Ģimeņu atbalsta centrs Valmierā nav jaunums. Tikai tā darbība mainās un tiek dažādoti pakalpojumi.

«Valmierā atbalsts ģimenēm ar bērniem tiek sniegts kopš 2007. gada, kad gandrīz vienlaikus ar SOS bērnu ciematu pilsētā izveidojās arī SOS Ģimeņu stiprināšanas projekts, kas vēlāk kļuva par Valmieras SOS Ģimeņu atbalsta centru,» uzsver SOS ciemata pārstāvji, paskaidrojot, ka šogad Valmieras SOS Ģimeņu atbalsta centra darbības ietvaros pieejami šādi pakalpojumi: sociālā darbinieka pakalpojums dzīvesvietā Naukšēnu pašvaldības ģimenēm ar bērniem; sociālā rehabilitētāja pakalpojums dzīvesvietā Smiltenes pašvaldības ģimenēm ar bērniem.

MONTESORI KABINETS ir tikai viena no vietām, kur Ģimeņu atbalsta centrā strādā zinoši speciālisti. Komandas darbu par ļoti vērtīgu atzīst Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons un centra vadītāja Agita Dreiblate, kura pēdējo mēnesi rūpējas arī par kvalitatīvu Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra darbību. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru