Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ārā pavada mazāk par vienu stundu dienā

- 11.Janvāris, 2013
Veselība un labklājība
Portālā

Ziemā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 70% cilvēku svaigā gaisā pavada mazāk par vienu stundu dienā, liecina Actimel un Babyroom.lv veiktā interneta aptauja. Turklāt ārā pavadītais laiks lielākoties tiek veltīts, dodoties no mājām uz automašīnu vai sabiedriskā transporta pieturu. Tajā pašā laikā aptaujas dalībnieki atzinuši, ka gaida ziemu un priecājas par tikko uzsnigušu sniegu – vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju mēdz slidināties uz ietves, atstāt pirmos soļus tikko uzsnigušā sniegā un celt sniegavīrus.

„Fakts, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju norāda - ziemā pavada svaigā gaisā mazāk par vienu stundu dienā, ir satraucošs. Laiks visticamāk pavadīts ceļā uz darbu, skolu, bērnudārzu vai veikalu. Tomēr priecājos, ka ģimenes ar bērniem pavada arvien vairāk laika ārā, salīdzinot ar ģimenēm, kurās nav bērnu,” saka Anna Rozīte, māmiņu sociālās kustības Babyroom.lv pārstāve.

Veiktā aptauja rāda - bez salīdzinoši niecīgā laika daudzuma, kas pavadīts ārā, Latvijas iedzīvotājiem ir vēl citi slikti paradumi: apmēram 40% respondentu atzīst, ka ziemā velta pārāk daudz laika, skatoties TV un ēdot pārlieku daudz saldumu. Vairāk nekā trešdaļa (35%) atzīst, ka ziemā guļ par ilgu. Turklāt piektajai daļai aptaujāto viens no sliktākajiem ieradumiem ir sportošanas pārtraukšana līdz pavasarim vai vasarai.

„Ziemā cilvēki arvien vairāk laika pavada iekštelpās un no ikdienas izslēdz sportiskās aktivitātes. Tas ir mīts, ka ziemā ir mazāk iespēju sportot. Viens no vienkāršākajiem, ātrākajiem un lētākajiem veidiem, kā uzlabot garastāvokli, ir pastaigas svaigā gaisā vai pikošanās kopā ar ģimeni vai draugiem. Priecājamies, ka jau trešo gadu pēc kārtas rīkojam Pikošanās čempionātu, kas pulcē vienkopus ģimenes ar bērniem. Pasākums ir bez maksas, līdz ar to ikviens var nākt un piedalīties, pavadīt laiku svaiga gaisā un baudīt dažādas, aizraujošas un pozitīvas ziemas aktivitātes,” saka Gunta Jurča, Actimel zīmola vadītāja Baltijas valstīs.

Latvijas iedzīvotājiem patīk ne tikai tradicionālas ziemas sporta aktivitātes, bet arī neparasti ziemas ieradumi

Uz jautājumu, kādas ir iecienītākās sporta aktivitātes ārpus telpām, respondenti norāda, ka iemīļotāko ziemas sporta aktivitāšu vidū ir pastaigas svaigā gaisā (51%), braukšana ar ragaviņām (47%) un pikošanās (34%). „Kā redzam, iecienītākās aktivitātes ir tās, kas ir bez maksas vai izmaksā salīdzinoši maz. Aktīvs un veselīgs dzīvesveids nemaksā daudz – tik vien, cik motivācija pavadīt laiku lietderīgi,” stāsta Gunta Jurča.

Arī jaunā māmiņa Anna Rozīte tam piekrīt, norādot: „Ziemas prieki var būt daudzveidīgi, turklāt pieejami bez maksas, piemēram, distanču slēpošana, sniega vīru celšana un pikošanās! Tas viss nāk par labu vaigu sārtumam un veselībai kopumā, dzīves priekam un siltākām attiecībām ģimenē!”

Līdztekus tradicionālajām ziemas aktivitātēm aptaujātie Latvijas iedzīvotāji atklāj citus neparastus ieradumus: gandrīz 30% mēdz ķert ar mēli sniegpārsliņas, 14% dažkārt laiza lāstekas vai ēd sniegu, 28% atzīst, ka mēdz nozaudēt šalles, cimdus vai cepures.

Aicina piedalīties Pikošanās čempionātā

Actimel kopā ar Annu Rozīti un citām Babyroom.lv māmiņām aicina ģimenes ar bērniem piedalīties trešajā Latvijas Pikošanās čempionātā, kas šogad notiks 19. janvārī Mežaparka atrakciju kompleksā „Rīgas Sniega parks”. Sportiskās disciplīnas būs bez maksas un paredzētas gan bērniem, gan pieaugušajiem, turklāt dalībnieki varēs startēt individuāli vai komandās. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja iemācīties neoficiālās ziemas himnas „Piko, piko vēl!” vārdus un deju soļus kopā ar Lauri Reiniku, kā arī brīvākos brīžos nobaudīt karstu tēju un Actimel dzērienus. Dalībnieki laipni aicināti reģistrēties vietnē Actimel oficiālajā lapā portālā Draugiem.lv (draugiem.lv/ actimel) vai pasākuma norises vietā 19. janvārī.

Komentāri
Pievienot komentāru