Lielais labdarības robežtirgus – jau 17. reizi

- 15.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdienās lielai daļai valmieriešu svēta lieta ir doties uz pilsētas tirgu, kur papildināt pārtikas krājumus nākamajai nedēļai, kā arī iegādāties kaut ko no sezonas aktualitātēm, un maijā tas, protams, ir visdažādākais zemē stādāmais materiāls. Nu jau dažus gadus Liesma nelaiž garām arī maija galveno notikumu Latvijas un Igaunijas robežpilsētās Valkā un Valgā, kur notiek patiešām internacionāla tirgošanās divu dienu garumā – pārrobežu tirgus. Šogad – 11. un 12. maijā – Lielais labdarības robežtirgus notika jau 17. reizi. Par labdarības loteriju bija gādājis Valkas Rotari klubs.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad saulīte vismaz pirmajā tirgus dienā mīļoja visus tirdziniekus no sirds, viņsestdien robežpilsētās rasināja ilglaicīgs lietus. Iespējams, klimatisko apstākļu neviesmīlība, iespējams, pieaugušās cenas par tirgošanās vietām, taču tīri vizuāli pērnais tirgus atmiņā palicis iespaidīgāks par nule apskatīto un izstaigāto. Nav oficiālas statistikas par tirgus dalībniekiem un dalības maksām, taču Valgas pusē satiktie koka pinumu tirgotāji no Jēkabpils zināja stāstīt, ka viņiem tirgus vieta pērn maksājusi 30, bet šogad – jau 40 eiro. Nu, ja šī piešprice aiziet labdarībai, tad lai tā arī būtu!

AR PIRKUMIEM. Uz brīdi lietutiņš pierimis, tāpēc tirgus apmeklētāji – uz abu pilsētu robežas jau Igaunijas pusē – aktivizējušies: kāds jau nopircis kāroto, citam viss meklējumu process vēl priekšā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru