Lielā talka – 26.aprīlī. Informācija valmieriešiem!

8.Aprīlis, 2014
Tūrisms un daba
Portālā

Aprīlis Valmierā ir izsludināts par Spodrības mēnesi. Jau no 7. aprīļa Valmieras pilsētas pašvaldība pieņem pieteikumus no mācību iestādēm, uzņēmumiem, biedrībām, draudzēm, garāžu kooperatīviem, ielu un dzīvojamo rajonu iedzīvotājiem dalībai Lielajā talkā. Zvanot pa tālruņiem 64207862 un 26428611, ikviens valmierietis var brīvprātīgi izvēlēties talkošanas vietu, talkas norises laiku un sakopt ar atkritumiem piesārņotās pilsētas teritorijas, informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Piesakot talkas vietu, svarīgi ir norādīt plānoto talcinieku skaitu un talkas norises laiku, lai pašvaldība varētu nodrošināt talkas dalībniekus ar atkritumu maisiem, saskaņot pilno atkritumu maisu novietošanas vietas un organizēt atkritumu savākšanu. Savukārt Lielās talkas dienā – 26. aprīlī talkas dalībnieki jau no pulksten 10:00 tiks gaidīti:

1. Pie Dzelzs tilta Pārgaujas pusē, lai sakoptu Putriņu mežu un Kauguru vēri;

2. Pie Vanšu tilta Pārgaujas pusē, lai vāktu sadzīves atkritumus Gaujas kreisajā krastā un Pauku priedēs;

3. Pie Valmieras estrādes, lai sakoptu Atpūtas parku un estrādes apkārtni.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi iesaistīties pilsētas sakopšanā un informēt Valmieras pilsētas pašvaldību par tām vietām pilsētā, kuras ir piesārņotas ar sadzīves atkritumiem un kuras nepieciešams sakopt. Tāpat mudinām iedzīvotājus informēt Valmieras pilsētas pašvaldības policiju un Valsts policijas dežūrdaļas darbiniekus, zvanot pa tālruņiem 64222951 un 64201302, ja esat kļuvuši par liecinieku atkritumu izmešanai tam neparedzētās vietās – pilsētas zaļajās zonās, uz ielas, mežos vai ūdenstilpnēs.

Jāpiebilst, ka 30% no Valmieras pilsētas teritorijas aizņem meži, pļavas, parki un skvēri. Pavasarī daudzās valmieriešu iecienītās atpūtas vietās mēs redzam atkritumus, kuri vairumā gadījumu bioloģiski nesadalās un kurus daba nespēj asimilēt. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai mēs tos paceltu un nodotu atkritumu pārstrādei. Pretējā gadījumā tie pilsētas zaļajās zonās būs arī nākamajā un aiznākamajā gadā. Piemēram, cigarešu izsmēķi dabā sadalās tikai 2-5 gados, polietilēna maisiņš sairst 10-30 gados un piesārņo augsni, košļājamā gumija sadalās 20-25 gados, bet alumīnija bundžas vidē saglabājas līdz pat 400 gadiem.

Valmieras pilsētas pašvaldība atgādina, ka dabas teritorijas - meži, pļavas, ceļmalas un upes - nav domātas atkritumu atstāšanai. Aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus būt atbildīgiem par vidi un nepiesārņot to. Latvijas Republikas likumdošanā par vides piesārņošanu un piegružošanu ar atkritumiem paredzēts naudas sods no 70 līdz pat 2900 eiro apmērā, tādējādi, nelegāli izgāžot atkritumus, var nākties maksāt daudz vairāk nekā atkritumus nododot vai novietojot tiem paredzētās vietās.

Komentāri
Pievienot komentāru