Lielā naudas "krava" ir klāt!

- 14.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Piektdien līdz Latvijai nonāca viena no apjomīgākajām naudas kravām, kādu vienkop mūsu valsts vispār ir saņēmusi. Proti, vieni no pirmajiem esam tikuši pie 237 miljoniem eiro no Eiropas Atveseļošanas fonda kopumā mums paredzētajiem 1,82 miljardiem eiro. 

Tos gan neatveda, bet ieskaitīja elektroniski. Bet pie mums tā kļūst par reālu, tērējamu naudu. Te gan kāda piebilde – šī  pilnībā ir dotācija, nauda, kas  nebūs jāatdod, ja šos miljonus tērēsim tikai vajadzībām, kādas Latvija ierakstījusi Eiropas Komisijai (EK) iesniegtajā Nacionālajā attīstības plānā.

Jāatgādina, ka Atveseļošanas fonds ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021. – 2027. gada  Eiropas Savienības daudzgadu budžetam. Tā mērķis – atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt pandēmijas izraisītās krīzes radīto  ietekmi.

Iespējams, ka Latvijai šīs EK budžeta programmas prasību ievērošanā bija zinoši padomdevēji, kas varēja pat melnrakstā špikeri piedāvāt, jo mums plānu un  pieteikumu pēc atveseļošanās naudas izdevās uzrakstīt un iesniegt vieniem no pirmajiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru