Līdz plostnieku galvaspilsētai – pa «Mežtaku»

- 19.Februāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Jau esam rakstījuši, ka Vidzemes Augstskolas pasniedzējs tūrisma eksperts Juris Smaļinskis kopā ar domubiedriem veido garo pārgājienu maršrutu «Mežtaka», kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem.

Tās garums paredzēts 2140 kilometri, un, lai to nostaigātu pakāpeniski kājām (protams, arī atpūšoties un nakšņojot), vajadzēs pat vairāk nekā 3 mēnešus. Taču viss garais maršruts ir sadalīts 20 dažādos posmos, no kuriem katru var veikt gluži kā atsevišķu un nākamajā doties vien pēc kārtējās darba nedēļas vai pat ilgāka laika. 

«Mežtakas» veidotāji to pilnībā pabeigt sola šajā vasarā, taču gatavos, iezīmētos posmos izmēģināt spēkus aicina jau tagad. Tā gluži kā vilinājums vai izaicinājums gājējiem un skrējējiem, kas raduši cītīgi riņķot vien gar Gaujas Stāvajiem krastiem, nu vienā no taku līkumiem pie Kazu krācēm ir izlikts «Mežtakas» 9. posma informatīvais stends, kas aicina pa Gaujmalas mežiem nokļūt līdz Strenčiem. 

VILINĀTĀJS. Gaujmalā pie Kazu krācām izvietotais «Mežtakas» stends mudina pievārēt arī pārdesmit kilometrus. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru