Lidot ar mani uz Mēnesi Paradīzes meklējumos

- 15.Aprīlis, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Rīts pienāk ar lietus mākoņiem un vēju. 12. aprīlī, Starptautiskajā Kosmonautikas dienā, nevienu gaisa kuģi no mūsu kosmodroma laikam nepalaidīsim. Bet vajag — 49 smiltenieši, raunieši, cēsnieki un valmierieši ir gatavi kļūt par Belku un Strelku projekta Paradīzessnibis.Lv piedāvātā ekskursijas maršruta pilotēšanā. Maršruts ved mūs gar mākslinieka V. Titāna veidoto robežzīmi «Baltās naktis» tālākajā Latvijas ziemeļu punktā Ipiķu pagastā. Tur, stāvot ar vienu kāju Latvijā, ar otru Igaunijā, pirms ielidošanas citā galaktikā testējam «Cepumu bāžinu Paradīzes sirds birksteles», kuras garšas noslēpumu glabā maiznīcas «Liepkalni» Rūjienas cepumu cepējas.

Meizakilā izzinām pilsētiņas vakardienu un šodienu atjaunotajā luterāņu baznīcā un kā tas ir — apprecēt igauņu puisi. Un vai to ir vērts darīt.

Braucot garām Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa dzimtas īpašumam netālu no Abjas, spriežam, ko tādu savulaik piedāvājis prezidenta sievas Evelīnas šeit izveidotais viesu nams un konferenču centrs — 2007. gadā numuriņu cena par nakti divatā bijusi no 1625 līdz 6900 eiro, bet ugunskurs parkā izmaksājis 310 eiro. Šo ekstru gan vairs nevaram izmantot — drošības apsvērumu dēļ viesi vairs netiek uzņemti un Arma lauku saimniecību nevar atrast pat Google kartēs.

Cenšamies autobusā salīdzināt vienu kārtīgu smiltenieti un igauņu brūno lāci, bet lācim te nav pretinieka: lai uzkrātu dienas tauku devu — 400 g, tam rudenī jāuzņem līdz 20000 kaloriju dienā (ap 400 ābolu). Vīriešu kārtas smiltenietim dienā pietiek ar 2500 kalorijām...

PILS ĪPAŠNIEKS. Hugo Ferdinands Bernards fon Štriks vienmēr esot valkājis platmali (grupas centrā), un viņa kambarsulainis un šoferis bijis latvietis. Labs šoferis bijis!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru