Līdaku dienas Hovranā

29.Jūnijs, 2017
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Nu jau vairākus gadus pēc kārtas savu vasaras ieskaņas copes tūri plānojam Zviedrijā. Pirmkārt, uz turieni ļoti ērti nokļūt — uzbrauc pēcpusdienā uz prāmja Rīgā un otrā rītā nobrauc no prāmja jau Stokholmā. Otrkārt, ja valstī ir ap 90 tūkstošu dažāda lieluma ezeru, tad ir ļoti liela iespēja atrast veiksmīgu un neizkāstu copes vietu saprātīgā attālumā no zviedru galvaspilsētas: nedēļu padzīvot dabā un tai pašā laikā komfortā, pie reizes arī kādu skaistu trofeju noķerot. Šogad mūsu komanda ne vairs četru, bet gan sešu vīru sastāvā, tiesa, ikviens no mums jau kādā salikumā kopā ar pārējiem pēdējo gandrīz 10 gadu laikā ir spiningojis vai nu Zviedrijā, vai arī Ālandu salās.

2. jūnija pēcpusdienā Baltijas jūra vārās baltās viļņu putās, tāpēc, uzkāpuši uz prāmja, pārāk ar dabas stihiju acis nepriecējam. Varbūt meteoprognožu ietekmē, taču uz kuģa šoreiz noteikti ir vairāk brīvu vietu. Jā, ir mums, baltiešiem, šajā jomā, ko atcerēties... Tad jau labāk likties uz auss, lai prāmja apkalpe dara savu darbu!

3. jūnija rītā Stokholmā sākam dienu ar vizīti lielākajā copes lietu veikalā. Gan paraudzīt piedāvājumu, gan uzklausīt puišus, kuri te strādā. Izrādās, viens no viņiem nesen tieši par mūsu galamērķi — Hovranu — gatavojis sižetu copes portālam, tāpēc iesaka, kur un ar ko šajā ezerā meklēt. Zviedriem pilni copes veikali ar vismaz pārdesmit centimetrus garām gumijas zivīm, tieši šī ēsma tur patlaban topā. Protams, krāsaino gumijas ļerpatu vēl vajag aprīkot ar gudru āķu sistēmu, lai zivs nevis tikai nolaiza laupījumu, bet arī uzkaras galā! Nu, vismaz divi lielo gumiju cienītāji arī mūsu kompānijā, pie tam Arnis šos mānekļus atzīstamā kvalitātē arī pats jau prot gatavot.

Īstajā vietā — tikai 170 kilometrus no Stokholmas — nokļūstam bez steigas agrā pēcpusdienā. Mūsu apmešanās vieta ir tikai pāris gadus veca guļbūve, par kuru jāteic, ka tik aprīkotā vietā esam pirmoreiz: virtuvē ēst taisīšanas zona kā labā privātmājā, ar indukcijas plīts virsmu un pat trauku mazgājamo mašīnu, bet vannas istabā divos stāvos gan veļas mazgājamā, gan žāvējamā mašīna!

LIDOJOŠĀ ZIVS! Ne vienmēr izdodas līdaku palaist brīvē tā, kā to rāda filmā. Raitim šķiršanās no 7,9 kg smagās zaļsvārces sanākusi pavisam negaidīta. Foto no autora arhīva

Komentāri
Pievienot komentāru