LIAA atbalstīs 200 jaunas idejas

10.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Plānots, ka šopavasar 200 jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori varēs uzsākt savu biznesa ideju, produktu vai pakalpojumu attīstīšanu, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru programmas. 

Lai uzsāktu virzīšanos uz globāli konkurētspējīgu un eksportējošu uzņēmumu, jaunajiem uzņēmējiem ir iespēja pievienoties inkubācijas programmai, savukārt tie, kas vēlas attīstīt savu biznesa ideju, aicināti pieteikties pirmsinkubācijas programmai.

Komentējot šo piedāvājumu, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis uzsver: «Tā kā LIAA biznesa inkubatoru programma pamazām tuvojas izskaņai, tad šis ir brīdis, kad vēl var paspēt pieteikties dalībai pirms­inkubācijas un inkubācijas programmā. Vienlīdz tiek gaidīti gan jaunu ideju autori, gan arī tie, kuri tikko nodibinājuši savu uzņēmumu un nopietni metušies sava biznesa attīstībā. Runājot par biznesa attīstību Latvijā, biznesa inkubatori ir viens no nopietnākajiem instrumentiem, kas paredzēts jauna biznesa uzsācējiem, kuru idejas attīstība vēl ir pašā sākuma stadijā. Inkubatoru programmā uzņēmējiem tiek piedāvāts ne tikai finansiāls atbalsts iekārtu, izejvielu un dažādu pakalpojumu iegādei, bet arī profesionāļu atbalsts – konsultācijas, mentorings un piekļuve visai LIAA inkubatoru dalībnieku kopienai, kurā iespējams iegūt vērtīgus kontaktus un pieredzē balstītus padomus no līdzīgi domājošajiem. Starp jauniem uzņēmumiem, kuri izmantojuši inkubatora pakalpojumus, noteikti jāmin Woodheart, kas trīs gadu laikā ir strauji audzis un no nomātām ražošanas telpām Burtnieku novadā pārcēlies uz savu ražotni Kocēnu novadā, EchoTech, kas šobrīd strādā plecu pie pleca ar Eirolīgas basketbola klubu Kauņas Žalgiris, QTech, kas praktisku risinājumu klātienes rindu samazināšanai prezentēja izstādē EXPO 2020 Dubaijā. Un tie ir tikai daži no spilgtiem piemēriem biznesa inkubatoros!»

JURĢIS PRIEDĪTIS: «Šis ir brīdis, kad vēl var paspēt pieteikties dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā.» Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru