Lemajičs sagrauj valmieriešu sapņus

- 19.Jūlijs, 2019

Svētdien Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā norisinājās Viensviens Latvijas kausa astotdaļfināla spēle futbolā starp VALMIERA GLASS VIA un RFS komandām. Spēles liktenis tika izšķirts pašā tās galotnē – spēles kompensācijas laika otrajā minūtē, kad vārtus guva RFS uzbrucējs serbs Darko Lemajičs, atnesot savai komandai uzvaru spēlē ar 2:1.

Virslīgas turnīra divu nedēļu pauzes laikā tās klubi šo laiku pavada kā nu kurš – četri no tiem piedalās Eirokausu spēlēs, atlikušie organizē pārbaudes spēles, treniņnometnes, bet pa vidu visiem arī spēles Latvijas kausa izcīņā. Top klubiem, kā RFS, spēļu grafiks šajā nogrieznī sanāk visai intensīvs – tikai trīs dienas pirms spēles ar Valmieru viņi teicami cīnījās Slovēnijā, uzvarot Ļubļanas Olimpiju ar 3:2. Bija skaidrs, ka kausa spēlē svētdien laukumā neizies šīs komandas līderi, jo tiks pataupīti atbildes spēlei pret Slovēniju šai ceturtdienā. Tā arī notika – Valda Dambrauska izvēlētajā sākumsastāvā Valmierā izgāja tikai viens no Ļubļanā izlaistajiem – vārtsargs un komandas kapteinis Kaspars Ikstens, tādi atslēgas spēlētāji kā Tomāšs Šimkovičs, Roberts Savaļnieks un Slavko Blagojevičs palika uz rezervistu soliņa... Mums nekas pretī nebūtu, ja Dambrausks uz tā būtu atstājis arī Lemajiču, bet nekā – izlaida četras minūtes līdz spēles beigām, trāpot ar šo gājienu tieši desmitniekā.

Tikmēr Tamaza Pertijas trenētā komanda šo laiku aizvadīja, intensīvi trenējoties, pat aizvadot treniņu Gaujas ūdeņos Daliņu pludmalē, kā arī Cēsu pilsētas stadionā laikā, kad pašu stadionu Valmierā bija okupējuši BMX sacensību dalībnieki. Dienu pirms spēles Cēsīs futbolisti īpaši slīpēja pendeļu izpildīšanas prasmi, ar domu – ja nu šīs iemaņas būs izšķirošas cīņā pret RFS.

Pa vidu vēl komandā notikušas dažas spēlētāju kustības. No Liepājas atnācis Ganas pussargs Prinss Agjemangs, viņš arī uz karstām pēdām aizvadīja pilnu spēli pret RFS, parādot ne sliktas spēles organizatora prasmes laukuma vidusdaļā. Turpretī prom devies ukraiņu uzbrucējs Konstanīns Černijs, atbraucot jau ziemā gaidītam nigēriešu uzbrucējam Toluvalasī Arokodarem, diviem (pieskaitot Verneru Apiņu, pat trim) līdzīga ampluā uzbrucējiem vieta komandā netika paturēta.

Runājot par pašu spēli: to uzsākot, manāmi izsalkušāki pēc uzvaras tajā izskatījās valmierieši, kuri arī krietni vairāk apdraudēja pretinieku vārtus, vairākas reizes savu komandu glāba Ikstens. Valmieriešu gūtie vārti spēles 25. minūtē bija likumsakarīgi – Nakamuras bumbas centrējumu no labās malas pielaboja Arokodare, bet īstajā vietā un laikā, lai apaļumu iebakstītu tukšos vārtos, atradās Ēriks Punculs. Ērikam tie bija otrie vārti šajā sezonā. Īpaši aktīvs valmieriešu uzbrukumā bija jau pieminētais jaunais nigērietis, pie labākā scenārija viņam jau pirmajā puslaikā vajadzēja gūt trīs vārtus. Dambrausks, jūtot, ka ar šo sastāvu būs grūti uzlauzt sīkstos pretiniekus, sākoties otrajam puslaikam, pārkārtoja savu spēles taktiku, laukumā laižot arī daudzsološo Latvijas izlases pussargu Andreju Cigaņiku. Arvien iniciatīvu vairāk savās rokās pārņēma RFS komanda, un 68. minūtē tas kulminējās ar austrieša Tina Vukmaniča stilā gūtiem vārtiem – apskrienot aizsargus pa labo malu un izrēķinoties arī ar vārtsargu. Pie neizšķirta aizgāja, tā teikt, atklātais futbols – abas komandas uzvaru vēlējās nokārtot spēles pamatlaikā, neatliekot visu uz papildlaiku un sekojošo loteriju 11 metru sitienu izskatā. Pirmajiem teicama izdevība to panākt radās valmieriešiem, kad ap 90. minūti pavisam brīvam no 16 metriem sitiens neizdevās ukrainim Oleksijam Helovani. Atbildē RFS nenolažojās: divi serbi – Kaluderovičs un Lemajičs – vienatnē izrēķinājās ar gandrīz visu Valmieras aizsardzību, pēdējam teju vai ar gaļu iebakstot šos uzvaras vārtus. Pēc mirkļa, ļaujot vēl pēdējo laukuma saimnieku uzbrukumu, Latvijas labākā soģa Andra Treimaņa svilpe jau vēstīja par spēles beigām. Valmieras spēlētāji pēc tās sabruka turpat uz laukuma, nespējot noticēt nupat notikušajam un tam, ka sapnis par Latvijas kausu beidzās šādi.

Citās kausa spēlēs fiksēti paredzami rezultāti, ja neskaita FK Ventspils pilnīgu fiasko (1:4) pret 1. līgas līderkomandu FK Tukums 2000/TSS. Vēl no Virslīgas komandām no turnīra izstājās FK Metta (zaudēts Jelgavai) un FK Spartaks (zaudēts Daugavpilij).

Futbols turpinās, un jau šosvētdien Optibet Virslīgas ietvaros mūsu futbolisti izbraukumā sacentīsies ar nestabili šosezon spēlējošajiem ventspilniekiem. Šīs spēles sākums pl. 17.

VALMIERA GLASS VIA – RFS 1:2 (1:0)

Vārti: Punculs 25’ – Vukmaničs 68’, Lemajičs 90’+2’

Sastāvi: Lazarevs (v), Apija, Ērglis (k), Miķelsons, Soloveičiks, Nakamura (70’ Helovani), Bagidī, Agjemangs, Bogdaškins, Punculs, Arokodare – Ikstens (v, k), Bulvītis, Dumbija, Solovjovs, Kalebs (46’ Cigaņiks), Fertovs, Kļuškins, Vukmaničs (86’ Lemajičs), Siņeļņikovs, Kuadio, Malecs (72’ Kaluderovičs).

Spēles tiesnesis: Andris Treimanis

Skatītāji: 500

IZNĀCA UN IESITA. Pērnās sezonas Virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Darko Lemajičs Viensviens Latvijas kausa spēlē pret Valmieru pavadīja vien sešas minūtes, bet ar to bija gana, lai gūtu vārtus (attēlā), turklāt uzvaru nesošos.