Lauku uzņēmēji — pēc jaunām zināšanām

- 12.Februāris, 2014
Ekonomika
Laikrakstā

Ziema noteikti ir laiks, kad laukos strādājošajiem ir vieglāk izbrīvēt dienu, lai apmeklētu kādu mācību semināru vai arī dotos pieredzes apgūšanā. Valmieras lauku konsultāciju birojs nesen rīkoja divu dienu mācību pieredzes braucienus. Tajos piedalīties aicinājām lopkopības saimniecību īpašniekus un darbiniekus, jo organizējām  četru pieredzes bagātu un veiksmīgu saimniecību apmeklējumus tepat Vidzemē un kaimiņos — Tartu apriņķī.

Attēlā:

FERMĀ. To pieredzes apmaiņas pasākuma dalībniekiem izrāda un sekmīgas saimniekošanas  pamatprincipus neslēpj akciju sabiedrības «Tartu Agro» vadītājs Avo Velders.

 

Pie Kaspara Putrāļa

Piensaimniecību īpašniekiem bija iespēja doties uz Smiltenes novadu un redzēt, kā Bilskas pagastā saimnieko «Kalējiņi 1». Par pieredzējušā lauksaimnieka Kaspara Putrāļa vadītās saimniecības veiksmēm ir daudz dzirdēts, tomēr pieredzes iegūšanas nolūkā labāk ir apmeklēt saimniecību un vairākas stundas veltīt fermas, moderno tehnoloģiju un tehnikas apskatei. Jautājumus saimniekam uzdevām, kad tika apskatīta jaunā teļu novietne, barības gatavošanas cehs un viena no modernākajām slaukšanas zālēm Latvijā.

Pie Anrija Šļaukstiņa

Pieredzes apmaiņas dienas otra puse bija veltīta Burtnieku novada bioloģiskās saimniecības «Rūķīši» apmeklējumam. Saimniecības īpašnieks Anrijs Šļaukstiņš labprāt iepazīstināja  ar savu veikumu un zināšanām gaļas liellopu audzēšanā, izmantojot bioloģiskās lauksaimniecības metodes.

Uz Tartu!

Vērtīga pieredzes diena bija arī Tartu Igaunijā. Piensaimniekiem bija iespēja apmeklēt divus — vienus no labākajiem — piena ražošanas uzņēmumiem kaimiņvalstī. Akciju sabiedrība «Tartu Agro» savu labo slavu un pieredzi pārmantojusi no padomju laika. Neizputinot un nesadalot spēcīgo saimniecību, bet gan prasmīgi un mērķtiecīgi pārkārtojot un modernizējot ražošanu, «Tartu Agro» joprojām ir Igaunijas piensaimniecības līderos.

SARUNA. Semināra dalībniekiem bija ko pārrunāt ar saimniecības «Rūķīši» saimnieku, pieredzējušo lauksaimnieku Anriju Šļaukstiņu (centrā).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru