Lauksaimnie­cības blakus produkti – būvmateriālu ražošanā

- 25.Augusts, 2020
Laikrakstā

Nu jau vairāk nekā gadu biedrība «No Salacas līdz Rūjai» īsteno starpvalstu projektu «Dzīves kvalitātes paaugstināšana lauku reģionos, kopjot tradicionālās vērtības VRG «No Salacas līdz Rūjai» un tās sadarbības partneru Latvijā un Vācijā darbības teritorijās».

Projektu īstenojam kopā ar vietējām rīcības grupām: Latvijā ar biedrību Vidzemes lauku partnerību «Brasla» un Vācijā – «Fleštingera grēda». Aktivitātes īsteno trijos posmos, par dažām jau esam rakstījuši arī «Liesmā».

Šoreiz biedrības «No Salacas līdz Rūjai» ļaudis kopā ar uzņēmējiem un teritoriju pārstāvjiem devās uz divu dienu mācību un pieredzes apmaiņas pasākumu Latgalē, lai redzētu, kā lauksaimniecības blakus produktus  izmanto būvmateriālu ražošanā. Dalīsimies spilgtākajos iespaidos par kaņepju saimniecības Obelisk Farm apmeklējumu.

Ģimene lauku sētā – nominēta Sējēja balvai

Agrā  jūlija rītā devāmies uz mūsu ceļamērķa paraugobjektu –  ģimenes saimniecību Viļānu novada Obelišku ciematā, kur 0,5 ha platībā tiek audzēta sējas kaņepe, kas, kā zināms, ir derīga izmantošanai gan produktu pārstrādē, gan arī būvmateriālu ražošanā. Saimniecībā mūs sagaidīja Andris, viņa sieva Debora un divas viņu atvases. 

OBELISK FARM. Semināra dalībnieki viesmīlīgajā kaņepju audzēšanas saimniecībā Obeliškos. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru