Laukiem būt — saka Jānis Brencis no Trikātas

- 15.Novembris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā jauniešu uzņēmējdarbības konkursā Laukiem būt! šogad uzvarējuši divi projekti — Ulda Arnicāna (Balvu novads) projekts par biškopības piederumu ražošanu un Ingas Gailītes (Ogres novads) projekts par mīksto rotaļlietu un suvenīru ražošanu. Konkursa uzvarētāji katrs saņems 1900 latu prēmiju savas biznesa idejas īstenošanai. Trešo vietu ieguva Līga Šēna no Saldus novada, kura iecerējusi izveidot fitnesa studiju Fiziotonuss fizioterapeita pakalpojumu sniegšanai pēc individuālas programmas cilvēkiem rehabilitācijas procesā pēc traumām un operācijām, kā arī bērniem stājas problēmu risināšanā. Līga savas ieceres īstenošanai saņēma 1600 latu balvu.

Lielākais  ieguvums — jauni kontakti

Konkursa Laukiem būt! finālistu vidū ir arī JĀNIS BRENCIS no Beverīnas novada Trikātas pagasta. Liesma pieteicās pie Jāņa ciemos, bet viņš uz redakciju atbrauca pats, jo ceļu uz Valmieru nu nākoties mērot arvien biežāk, kopš piecgadīgais dēlēns Rodrigo uzsācis futbola treniņus Valmierā pie trenera Jāņa Mēness.

Par piedalīšanos konkursā un tā ieguvumiem Jānis saka: — Par šo uzņēmējdarbības atbalsta pasākumu man pastāstīja paziņas un mudināja tajā  piedalīties. Pieteicos un ne mirkli šo soli nenožēloju, jo pasākuma laikā uzzināju daudz jauna. Ļoti noderīgas bija mācības par uzņēmējdarbības pamatprincipiem, projektiem, mārketingu, grāmatvedību. Lektori bija no Biznesa inkubatora, bankām un vēl citām iestādēm. Kad apmācību sertifikāts bija iegūts, nācās strādāt pie sava biznesa plāna. Labu konsultantu man šajā procesā netrūka. Atbalsta pasākumam pieteicos jau ar skaidru mērķi, zinot, ko vēlos sasniegt. Tā sanācis, ka jau diezgan ilgi esmu saistīts ar kokiem un  kokapstrādi, tiesa, līdz šim vairāk hobija līmenī. Speciālās skolās  gan to neesmu mācījies, bet daudz zināšanu par to apguvu pašmācības ceļā, izmantojot internetu. Vērtīgu praktisko pieredzi esmu apguvis, strādājot Norvēģijā guļbūvju celtniecībā. Palaimējās, jo tur šā amata knifus man palīdzēja apgūt zinošs meistars no Latvijas.

Tāda bija mana prasmju bagāža, ejot uz konkursu un savu uzņēmējdarbību.

FINĀLISTI. Apbalvošanas pasākumā. Pamanīti un atbalstīti  — tā tagad saka par visiem 15 konkursa Laukiem būt! finālistiem.

LLKC publicitātes un Anta Lūsas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru