«Laukiem būt!» pusfinālā – aizrautība, pārliecība un degsme

- 27.Februāris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Ar smiekliem, krietnu satraukumu un prieku par izdošanos ir noslēdzies populārā konkursa «Laukiem būt!» pusfināls. Konkursu jau septīto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Tādējādi konkursa finālā marta beigās par naudas balvu sava biznesa idejas īstenošanai sacentīsies 16 jaunieši četrās dažādās kategorijās.

Šoreiz par to, kā veicās konkursa pusfinālā.

* Kategorijā «Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē» jaunieši pusfinālā kopumā prezentēja 19 idejas. Pēc prezentāciju un biznesa plānu izvērtēšanas tālākai dalībai finālā iekļuva: Emīls Jauntēvs no Balvu puses ar ieceri par aitu cirpšanas un nagu griešanas pakalpojumu, Mairita Ķilda no Tukuma novada ar projektu «Ķildas trusis», kā arī divas biznesa idejas no Talsu puses: Dace Damberga ar mikrozaļumu audzēšanu un Maija Dauģele ar ieceri izveidot valriekstu dārzu.

Žūrija lēma arī par speciālas balvas – apmaksātas mentora konsultācijas – piešķiršanu katrā no pusfināla kategorijām. Šajā tā tika Agitai Briedei, lai viņa varētu īstenot ieceri par bioloģiskās lauksaimniecības attīstību saimniecībā «Jaunmeldri».

* Kategorijā «Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē – pakalpojumu sniegšanā» pusfinālā piedalījās 22 biznesa idejas. Finālā iekļuva: Elīna Zeiliņa no Olaines novada ar ideju par lūpu krāsu radošo darbnīcu «PATI», Kristīne Dunika no Bauskas novada ar SPA procedūru piedāvājumu «Vieta, kur satikt sevi», Juris Zīmelis no Preiļu puses ar auto virsbūves iespiedumu remontu bez krāsošanas, kā arī Māris Skujiņš no Cēsu puses ar ieceri izveidot savvaļas briežu vērošanas staciju. Žūrijas speciālā balva šajā kategorijā nonāca Līvas Apriķes idejas īstenošanai par meistarklasēm maizes cepšanā un siera siešanā viesu uzņemšanai.

* Kategorijā «Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē – ražošana» kopumā aizstāvēja 11 biznesa idejas. Finālā iekļuva: Anna Jurgaite no Dobeles novada ar dabīgās kosmētikas darbnīcas «Ezervanna» produktiem, Sintijas Loginas porcelāna darbnīca no Preiļu novada, Ingas Elksnes ideja par pindu (augu sainīšu) un pirtsslotu izgatavošanu Madonas pusē, kā arī Evitas Biķes plāns par koka izstrādājumiem no Aizkraukles novada. Žūrijas speciālo balvu saņēma Elīna Bērziņa tekstilizstrādājumu ražošanai un šūšanai savā darbnīcā «Melleņlillā».

* Kategorijā «Uzņēmējdarbības ideja pievienotās vērtības radīšana – pārstrāde» pieteiktas bija 11 idejas. Finālā iekļuva: Ilze Kalāce-Bērziņa un Ieva Biķe no Olaines novada ar smalkā mušļa ražotni, Lelde Bāra no Jelgavas novada ar bioloģisko cepumu pusfabrikātu un ogu smēriņa ražošanu, Evita Šmithena no Talsu novada ar pieneņu sakņu un lapu pulvera ražošanu, kā arī Jānis Silabriedis ar gaļas uzkodu gatavošanu no Rēzeknes novada – viņš saņēma arī žūrijas speciālo balvu.

Par kopējo balvu fondu 20000 eiro apmērā jaunieši sacentīsies 29. martā – konkursa «Laukiem būt!» finālā. Vēlēsim viņiem izdošanos!

KONKURSA DALĪBNIEKI. Jaunieši ir gatavi dzīvot un strādāt laukos, ik gadu piedāvājot aizvien jaunas un interesantas biznesa idejas. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru