Ļauj mantām nonākt īstajās rokās

26.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Kā padarīt lietas ilgmūžīgas, ir viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem. Diemžēl pat tās preces, ko iegādājamies ar garantiju, vajadzības gadījumā tiek vienkārši nomainītas pret jaunām, tās labo reti. Lai milzīgo patēriņu mazinātu kaut uz pusi, ir pieejami dažādi maiņas punkti, kur lietām varam dot jaunu dzīvi. Tikai pašiem jāvēlas to darīt!

*Viena no ierastākajām iespējām, kur atdot, iemainīt, ziedot tās mantas, kuras vairs nav nepieciešamas, ir domubiedru grupas sociālajos portālos. Piemēram, feisbukā tādas ir daudzas un dažādas: Ziedo, dāvina vairs nevajadzīgo; Atdodu par velti; Atdod mantas; Atdod, pirms met ārā; vietējā Andele un citas.

*Pērn Latvijā atklāts arī pirmais būvgružu un būvmateriālu apmaiņas punkts – lietovelreiz.lv. Ikviens, kurš veicis remontu, zina, cik izšķērdīgi ir turēt pusi krāsas bundžas pieliekamajā, līdz tā sažūst, vai gadiem ilgi patrepē glabāt liekās līstes un flīzes. Te nu ir lieliska iespēja nodot tās tālāk lietošanā, vienojoties par nodošanas-saņemšanas iespējām.

*Grāmattārpu vidū īpaši iecienīti ir grāmatu maiņas punkti, jo, būsim godīgi, vienu un to pašu grāmatu reti lasām otrreiz. Šādi maiņas punkti izveidoti daudzās iestādēs, tāpat izlasītu grāmatu var pārdot vai lietotu iegādāties vietnē iBook.lv.

*Labdarības veikaliņi arī nu jau ir gandrīz katrā pilsētā. Organizāciju pārstāvji gan lūdz nest labas un tiešām otrreiz lietojamas lietas, nedrīkst aizmirst, ka tā nav vieta, kur izvest atkritumus. Ikviens ziedojums un pirkums, piemēram, “Otrās elpas” veikalos ir atbalsts kādai ģimenei, kas ļaus tai operatīvi reaģēt un organizēt palīdzību savam bērnam, dodot viņam iespēju dzīvot.

*Pirms pāris gadiem izveidota mājaslapa, kurā cilvēki var atbrīvoties no liekām mantām, tās vienkārši atdodot, sak, brauc un ņem. Vietne atdodmantas.lv sevi pieteikusi kā labu mantu medību portāls. Ieguvējas ir abas puses – gan mantu atdevēji, jo atbrīvo savās mājās, birojos, garāžās utt. vietu jaunām lietām, gan saņēmēji, jo iegūst to, kas nepieciešams. Te iespējams tikt pie mēbelēm, sadzīves tehnikas, grāmatām, istabas augiem, apģērba, apaviem un daudz kā cita laba.

*Daudziem zināma ir vietne “Andele Mandele”. Sākotnēji tur vairāk tika pārdoti tieši apģērbi un pērļu mednieces tam ļāvās kā avantūriskam piedzīvojumam. Tad nu šobrīd tur var iegādāties arī lietas hobijiem un mājām. Mazāk zināma vietne ir stufful.com, kur atrodamas tiešām labas lietas, turklāt zemākā cenu amplitūdā nekā veikalu plauktos. Šī vietne garantē pilnīgi finansiāli drošu kā pārdevēja, tā pircēja pozīciju.

*Neaizmirsīsim arī par apkārtējiem. Noteikti var atrast labdarības organizācijas, kas labprāt pieņem arī mantiskus ziedojumus. Tāpat pirms kādas lietas, drēbes vai šķietami vecas dārza mēbeles izmešanas apjautājies tuviniekiem vai kaimiņiem, mazums – viņu mājsaimniecībā tieši lūko pēc tā, kas jums palicis lieks.

 

Materiāli tapuši ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu. Par publikāciju saturu atbild SIA “Kurzemes Vārds”.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Inita Medne - 3.Jūlijs, 2024 - 21:44

sveiki

Pievienot komentāru