Latvijas un Vācijas jaunieši sadraudzības nometnē Vaidavā

21.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No sestdienas, 17. augusta, līdz trešdienai, 21. augustam, Vaidavā norisinās Kocēnu novada un Langenbergas pašvaldības jauniešu sadraudzības nometne.

Stāsta novada pašvaldības pārstāve Elīna Upīte: «Nometnē aizvadītajās dienās jaunieši ir iepazinuši Kocēnu novada pašvaldības darbību prezentācijā, ko vadīja novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, komandu saliedējošās un radošās aktivitātēs iepazinuši otras  tautas kultūru — gan to izgaršojot, gatavojot katrai tautai raksturīgos ēdienus, gan izzinot tradīcijas un paražas, gatavojuši piemiņas suvenīrus un diskutējuši par jauniešu iespējām iesaistīties un ietekmēt sabiedriskās un politiskās aktivitātes. Sadarbībā ar Kocēnu sporta skolu jaunieši pirmdien iepazina novadu, piedaloties orientēšanās sacensībās, kā arī vairumam Vācijas jauniešu bija pirmā praktiskā iepazīšanās ar vienu no populārākajiem un tradīcijām bagātākajiem sporta veidiem Kocēnu novadā — florbolu. Brīvajos brīžos izbaudīta Latvijas vasara un  atpūtas iespējas Vaidavas ezerā, laivojot un supojot.

Nometnes dalībnieki diskutēja par jauniešu aktivitāti Latvijā un Vācijā — rīcību jauniešu aktivitātes palielināšanai un sadraudzības turpināšanai, tikās ar Valmieras Novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas aktīvistiem, iepazina Kocēnu 38. skautu vienības darbību kopīgā piknikā neformālā vakarā pie ugunskura.

Nometnes noslēgumā 21. augustā, piedaloties novada domes vadībai — domes priekšsēdētājam Jānim Olmanim, domes priekšsēdētāja vietniekam un Kocēnu sporta skolas direktoram Jānim Dainim, priekšsēdētāja vietniecei Evijai Naglei — un Langenbergas birģermeistarei Suzannai Mitāgai, Valmieras un Giterslo reģionu sadarbības koordinatorei kultūras jomā un Vācijas kultūras doktorei Silvanai Kreijerei, jaunieši dalīsies iespaidos par pavadīto laiku nometnē.»

Kā iepriekš ziņots, jūlija sākumā Kocēnu novada dome aicināja Kocēnu novada jauniešus pieteikties dalībai nometnē, kas tiek rīkota ar mērķi stiprināt sadraudzību starp Kocēnu novadu un Langenbergas pašvaldību Vācijā, lai nākotnē jaunatnes jomā organizētu kopīgus projektus. Šī nometne ir pirmā abu pašvaldību jauniešu tikšanās, par kuras īstenošanu idejas radās pirms vairākiem gadiem, Kocēnu novada pašvaldībai kā biedrības «Valmieras  — Giterslo reģionu sadarbībai» biedram viesojoties Giterslo apriņķī Vācijā.

STIPRINOT SADRAUDZĪBU, Vaidavā pirmoreiz tikās Kocēnu novada un Langenbergas pašvaldību jaunieši. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru