Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes fināls noslēdzies

- 8.Maijs, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas Skolu šaha olimpiādes ceturtais reģionu fināls Vidzemē kopā pulcēja 60 skolēnus no Siguldas, Ādažiem, Olaines, Ogres, Limbažiem, Lādezera, Valmieras, Valkas un Alūksnes vispārējās izglītības iestādēm, un 1. — 3. vietu ieguvēji izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas finālā Rīgā.

19. aprīlī Siguldas 1. pamatskolas aktu zālē tika aizvadīts Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona fināls. To svinīgi atklāja Siguldas 1. pamatskolas direktors Valters Mačs, kurš ir patiesi lepns, ka viņa vadītajai skolai ticis tas gods uzņemt savās telpās Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona dalībniekus. Tāpat gandarījumu par šaha dzīves atjaunošanos Siguldā ar nu jau regulāru Siguldas atklāto čempionātu, turnīriem jauniešiem un tagad arī Latvijas Skolu šaha olimpiādi pauda Siguldas Sporta pārvaldes direktores vietniece Karīna Putniņa.

Visspraigākās cīņas noritēja 5. — 9. klašu grupā meitenēm, kur pēc septiņām spēlēm 2. — 4. vietu dalīja trīs meitenes ar pilnīgi vienādiem papildu rādītājiem, tāpēc tika rīkotas papildspēles, lai noskaidrotu vietu sadalījumu.

Visvairāk godalgoto medaļu un tiesības spēlēt Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja Olaines skolēni (6), mājinieki siguldieši bija ļoti viesmīlīgi, sev paturot tikai vienu godalgoto medaļu. Jāatzīmē, ka viskuplākajā dalībnieku skaitā (20) no vienas pilsētas bija pārstāvēti Limbaži, kuru skolēni veidoja trešo daļu no kopējā Vidzemes fināla dalībnieku skaita.

Tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā 10. — 12. klašu grupā zēniem ar lielāko punktu skaitu (7) izcīnīja Aleksandrs Kalniņš no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

10. — 12. klašu grupā nebija ieradusies neviena meitene, tāpēc nolikuma ietvaros organizatori šīs grupas medaļas un tiesības piedalīties Latvijas finālā (vecākajā grupā) piešķīra 5. — 9. klašu grupas meitenēm, 4. — 6. vietas ieguvējām, viņu skaitā pēc papildu spēles arī Klaudija Roķe no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas ar 4 punktiem, kas viņu bija ierindojuši 4. vietā.

Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultānspēlē pret Latvijas 2017. gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu. Šāda iespēja tika 15 bērniem, izvēloties vismaz pa vienam no katras pārstāvošās pilsētas.

Vienlaicīgajā spēlē pie 15 galdiņiem pret Lindu diviem bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, un vienam izdevās tikt pie uzvaras, tiesa gan, izmantojot zālē esošo līdzjutēju palīdzību.

Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem, treneriem, tiesnešiem.

Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē, organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu «Šaha ģimnāzija».

Visi 15 bērni, kuriem bija tā veiksme sēsties pretim Latvijas čempionei Lindai Krūmiņai, tika pie Transporta sakaru institūta dāvātajiem Yo-yo un sirsnīga Latvijas čempiones rokas spiediena, kā arī personīgi parakstīta diploma ar autogrāfu. Organizatori sveic veiksmīgos finālistus, vēl veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, kas 15. maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolā, kā arī saka paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūtam, «MILZU», «Brain Games».

UZVARĒTĀJI 10. — 12. klašu grupā zēniem. 1. vietu ar lielāko punktu skaitu (7) un tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja Aleksandrs Kalniņš (pirmais no kreisās) no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru