Latvijas otrās izlases sastāvā iekļauti "BK Valmiera" spēlētāji Virsis un Ziediņš

- 9.Maijs, 2012
Sports
Portālā

No 18. līdz 28.maijam Latvijas otrā izlase valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā piedalīsies triju pārbaudes turnīru seriālā Ķīnā (Šanhajā, Vujangā un Vandžou). Izlases sastāvā iekļauti arī “BK Valmiera” spēlētāji Oskars Virsis un Māris Ziediņš.

Latvijas komandas sastāvā iekļauti jaunatnes izlašu kandidāti, kā arī gados jauni spēlētāji no LBL klubiem un ASV augstskolām. Visus Latvijas komandas ceļa un dzīvošanas izdevumus sedz uzaicinātāji – Ķīnas Basketbola federācija. Visos trijos turnīros piedalīsies Ķīnas, ASV un Nīderlandes komandas. Katrā pilsētā komandas sacentīsies apļa turnīrā, aizvadot pa trim spēlēm.

Latvijas nacionālo izlašu direktors Māris Jučmanis. „Ķīnas basketbola federācija aicināja Latvijas U20 izlasi, tā iezīmējot turnīra sportisko līmeni. Tā kā vairāki U20 izlases kandidāti maija otrajā puse ir aizņemti mācībās, nolēmām izmantot iespēju, lai pārbaudītu vairākus gados jaunākus spēlētājus un arī dažus, kuri ir mazliet vecāki. Vairākiem tā būs pirmā starptautiskā pieredze, savukārt valstsvienības galvenajam trenerim Ainaram Bagatskim tā būs lieliska iespēja izvērtēt, vai kāds no viņiem jūlijā aicināms uz galvenās komandas treniņnometni.”

Latvijas otrā izlase pirmo reizi tika izveidota 2001./2002.gada sezonā, kad toreizējā valstsvienības galvenā trenera Armanda Krauliņa vadībā aizvadīja pārbaudes spēli ar Igaunijas izlasi (66:69), kā arī piedalījās Latvija II piedalījās starptautiskā turnīrā Čehijā (kopā piecās spēlēs 2-3).

2003.gada decembrī Latvijas klubu izlase galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā Rīgā piedalījās Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā (2-1).

2004.gada vasarā zem otrās izlases karoga U20 izlase Vara Krūmiņa vadībā piedalījās Baltijas jūras kausa izcīņā Tamperē (0-3).

2008.gada vasarā otrā izlase trenera Nenada Trajkoviča vadībā tika sapulcēta uz vairākas nedēļas ilgiem treniņiem, bet 2009.gada vasarā Kēstuša Kemzūras vadībā piedalījās divās pārbaudes spēlēs ar Igaunijas izlasi (1-1).

13 spēlēs Latvijas otrās izlases sastāvā piedalījušies 40 basketbolisti. No viņiem 22 pēc tam valstsvienības sastāvā piedalījušies Eiropas čempionātu spēlēs.

Komentāri
Pievienot komentāru