Latvijas kontūrskrējienā izdzīvojam valsts 100 gadus

- 21.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas valsts pasludināšanas dienā 18. novembrī, izskrienot, izstaigājot un izbraucot ar velosipēdu Latvijas kontūru, Valmieras sportiski aktīvie patrioti teju izdzīvoja mūsu zemes 100 gados izjusto. Ikkatrs no apmēram 160 dalībniekiem, tāpat kā Latvija savā gadsimta gājumā, varēja gan izvērsties plašā un raitā ceļā, gan līkumot pa šauru un piņķerīgu taciņu. Tāpat nācās spēkus pielikt pret grumbuļainu pacēlumu un kā svinot draiski laisties lejā pa gludu kalnu. Varēja atkal būt ne tikai ik dienu skatītās vietās, bet arī nokļūt šķietami aizmirstā apvidū, kur, liekas, izsenis neviens kāju nav spēris. Tāpat, kā pēc pasūtījuma, pāršķirstot Latvijas vēsturi, pilnai emociju buķetei nāca klāt mākoņi un skaidrs laiks, lietus šaltis, brāzmains vējš, pat sniega pārslas... Un tomēr galu galā un turpinājumā – gaišs debesjums un sildošs saules stars.

Rātslaukumā sākusies un beigusies, Latvijas kontūrskrējiena trase ietvēra mūsu zemei un valstij tādu nozīmīgu vārdu ielas kā Rīgas, Andreja Upīša, Voldemāra Baloža, Rietekļa, Sporta, Ozolu, Raiņa, Liepu, Bruņinieku u.c. Tāpat redzeslokā vai pat blakus bija Vecpuišu parks, Valsts policijas Valmieras iecirknis, Zemessardzes brigādes štābs, topošā Valmieras pilsētas Rietumu industriālā maģistrāle un tapušie Valmieras īres nami, Vidzemes Olimpiskais centrs, ozolu alejas pilsētā un tās robežā, Lucas kalns, Valmieras pilsdrupas, Valmieras Mūzikas skola u.c. zināmas un mazāk zināmas ievērojamas un īpašas vietas.

Sportiskā veltījuma un aktīvās atzīmēšanas piedalīšanās apliecinājumus sarūpēja  Valmieras pilsētas pašvaldība, fotogrāfs Andris Ķesteris un skriešanas entuziaste Elīna Karlivāne, slāpju veldzēšanu un našķus — Rimi Latvia, Valmiermuižas alus un Virši-A. Tāpat paldies airēšanas slaloma klubam VSA-VALMIERA, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādei.

Lai kopīgi fiziski aktīvi iesākas arī Latvijas 101. gads!

VALMIERĀ. Latvijas kontūras skrējiena dalībnieki pie pilsētas domes. Andra Ķestera foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru