Latvijas komandai – līdz šim labākais rezultāts Beļģijā!

- 26.Septembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

«Liesma» 14. augustā informēja par to, kā Burtniekos norisinājās otrā Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstāde un jauno piensaimnieku konkurss «Nākotnes Zvaigzne 2019», kura galvenā balva dāvāja iespēju septiņiem spēcīgākajiem sacensību dalībniekiem piedalīties Eiropas jauno piensaimnieku skolā Batisē (Battice), Beļģijā. Latvijas komanda šajā nozīmīgajā pasākumā piedalījās jau ceturto reizi.

Šogad ceļazīmi uz Eiropas Jauno piensaimnieku skolu Beļģijā ieguva Ieva Ciukore, Jolanta Ciganska, Evelīna Vanaga, Miķelis Kristofs Riba, Paula Strode, Dagne Zalmane un Zane Zembaha.

 

Kad nevar atslābt ne mirkli

Jau tūlīt pēc dzīvnieku izstādes Burtniekos biedrības «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) galvenais uzdevums, domājot par jauniešu došanos uz sacensībām Beļģijā, bija pareizi atlasīt un salikt tām nepieciešamo aprīkojumu un izdomāt, kā šogad varētu sagatavot telīšu guļvietas tā, lai tās atbildīgā pasākuma laikā būtu ērtas dzīvniekiem, jauniešu darbam un arī lai tās patiktu tiesnešiem. Jo, kā zināms, šādās sacensībās vērtē ne tikai to, kā jaunieši izved ringā telītes un cik skaisti ir sakopti dzīvnieki (nomazgāti, nocirpti), bet arī to, kā dzīvnieki visa pasākuma laikā jūtas savās guļvietās, kā jaunieši par tām rūpējas, kā tiek sagatavots un uzturēts savas komandas stends, uz kura atspoguļota informācija par komandas dalībniekiem, valsti un organizāciju, kuru jaunieši pārstāv.

Sacensība Beļģijā faktiski ir katru dienu piecu dienu garumā, bet tikai sestdien un svētdien sevi un telīti jāparāda ringā. Tas nozīmē, ka jaunieši nevar atslābt ne mirkli. Pat pa nakti novietnē paliek dežuranti, kuri rūpējas par to, lai dzīvnieki nenosmērētos, kārtojot dabiskās vajadzības. Bet no rīta, kas sākas jau vismaz pl. 4, ierodas pārējā komanda, lai līdz tiesnešu ierašanās brīdim (apmēram pl. 7 – 8) pabarotu, padzirdītu un nomazgātu dzīvniekus, atjaunotu guļvietas un pielabotu savas komandas stenda noformējumu, ja tas nepieciešams. Pa dienu jaunieši trenējas dzīvniekus vadāt un izstādīt. Tas nav vienkārši, jo ne vienmēr telīte uzreiz tam ir gatava, abiem jāmēģina sadarboties, jo jaunietim ir jāsaprot telīte, tas, kā ar viņu labāk apieties, bet savukārt telītei jāizprot, kā un kāpēc jaunietis viņu ved un ko kura kustība nozīmē. Pasākuma laikā notiek arī lekcijas, kurās jauniešiem jāapgūst teorētiskās zināšanas dzīvnieku novērtēšanā, ēdināšanā, mārketingā un citās nozares aktualitātēs, kā arī praktiski jātrenējas telīšu un govju tiesāšanā.

Jaunieši parasti tiek vērtēti gan visa komanda kopā, gan arī katrs individuāli, tā iegūstot punktus sev un komandai. Jauniešiem uz Beļģiju līdzi devās divas līderes no Latvijas. Šogad tās bija LHA nu jau bijusī ciltsdarba zootehniķe Ieva Krustiņa un viena no konkursa «Nākotnes zvaigzne 2018» laureātēm Ginta Meikulāne, kura pagājušajā gadā pati bija dalībniece šajās sacensībās. Līderes dzīvoja līdzi mūsu jauniešiem Batisē un maksimāli bieži par visu notiekošo informēja arī mājās palikušos. Paldies viņām par paveikto darbu! Dažas dienas vēlāk Latvijas komandai pievienojās arī LHA valdes priekšsēdētāja Ieva Rutkovska, lai palīdzētu un arī dzīvotu līdzi mūsu jauniešiem.

Ir acīm redzama izaugsme!

Tā nu sanāk, ka sacensību laikā īkšķus par mūsējiem līdzjutēji turēja gan Beļģijā, gan arī Latvijā. Svētdien pēc sīvas cīņas Latvijas komanda ierindojās «Top 10» 9. vietā starp 25 komandām, kuras pārstāvēja 15 valstis. Jolanta ierindojās 67. vietā, Miķelis Kristofs 71. vietā, Ieva 82. vietā, Paula 96. vietā, Evelīna 118. vietā un Zane 129. vietā starp 153 Eiropas, Kanādas un Austrālijas spēcīgākajiem jauniešiem. Beļģijā ir iegūts labākais rezultāts Latvijas komandai šo četru gadu laikā. Esam patiešām lepni! Ir redzama izaugsme, un ir skaidrs, kurā virzienā jāstrādā vairāk. Esam uz pareizā ceļa! Azarts palielinās, mūsu jaunieši var būt starp labākajiem, un viņi to spēj! Liela loma mūsu jauno piensaimnieku panākumos ir jauniešu ieguldītajam darbam, vecāku un biedru atbalstam, kā arī mūsu lieliskajiem sadarbības partneriem. Paldies!

Nekas neapstājas! Pēc saspringtajām sacensību dienām mazliet ļāvām jauniešiem atpūsties, bet jau septembra beigās gaidīsim starptautiski atzīto govju cirpēju Vki Singh ciemos pie mums Latvijā Beverīnas novada z/s «Vītoliņi», lai papildinātu zināšanas un praktizētos govju cirpšanā, tiesāšanā un iziešanā ringā (showmenship) viņa vadībā. Tad oktobra beigās četri jaunieši – Jolanta Ciganska, Zane Zembaha, Ieva Ciukore un Miķelis Kristofs Riba – dosies uz Itāliju pārstāvēt Latviju jauno piensaimnieku sacensībās «8th Open Junior Show» Kremonā. Lai viņiem viss izdodas arvien labāk!

KOPBILDE. Latvijas jauniešu komanda pirms darbošanās Eiropas jauno lauksaimnieku skolā Beļģijā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru