Latvijas 100. gadadienai veltīts dievkalpojums Rubenes baznīcā

9.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. novembrī plkst. 10 Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Kocēnu novadā, notiks Latvijas 100. gadadienai veltīts svētku dievkalpojums, ko vadīs Latvijas patriots un Latvijas brīvības aizstāvis – bīskaps emeritus Pāvils Brūvers. Pēc dievkalpojuma interesentiem būs iespēja Pāvilu Brūveru sastapt un ar viņu aprunāties.

Stāsta Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas speciāliste Elīna Upīte:

«Pāvils Brūvers ir pazīstams disidents, kuru padomju laikā izraidīja no PSRS. 1974. gadā P. Brūvers tika izslēgts no Rīgas Medicīnas institūta par aptaujas veidlapu izplatīšanu studentu vidū ar mērķi tās rezultātus izmantot informatīviem materiāliem par situāciju okupētajā Latvijā. Notiesāts uz vienu gadu nosacīti un pēc trimdinieku organizētajām protesta demonstrācijām Eiropas valstīs, ASV un Kanādā izraidīts no PSRS, tātad arī Latvijas. 1976. gadā kopā ar ģimeni bija spiests no Latvijas izbraukt uz Vāciju. No 1979. gada strādājis par žurnālistu Radio «Brīvā Eiropa» Minhenē latviešu redakcijā, bet pēc komunistiskā bloka sairšanas Čehijā no 1995. gada – radio «Brīvā Eiropa» Prāgā.

Pāvils Brūvers (pseidonīms: Aldis Gaujietis) ātri apguva radio specifiku, palikdams uzticīgs latviešu redakcijas mikrofonam līdz pat pēdējam raidījumam Prāgā 2004. gada nogalē. Līdzās darbam redakcijā Pāvils aktīvi iesaistījās Rietumvācijā dzīvojošā mācītāja Paula Kļaviņa dibinātajā «Gaismas akcijā», kura uzturēja sakarus ar režīma opozicionāriem Latvijā, vāca un izplatīja informāciju par taisnības dēļ vajātajiem Padomju Savienībā. Pāvils arī rediģēja ikmēneša biļetenu «Pasaule un Mēs» (1980 – 1987), kas bija domāts nelegālai iesūtīšanai vai ievešanai okupētajā Latvijā.

Rietumos viņš uzsāka garīdznieka karjeru, apkalpodams vietējās latviešu draudzes. 2004. gadā atgriezās Latvijā un pēc Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga aicinājuma kļuva par arhibīskapa vietnieku, veidojot LELB sabiedriskās attiecības. Pārstāvējis LELB attiecībās ar valsti un dažādām organizācijām. No 2007. gada bija Liepājas diecēzes bīskaps. No 2016. gada ir pensionējies (emeritūrā), bet joprojām aktīvi piedalās Latvijas un LELB sabiedriskajā dzīvē.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru