Latvijai nozīmīga piemiņas vieta Burtniekos

- 27.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijai zīmīgā dienā – 4. maijā – Burtniekos nelielā svinīgā ceremonijā, klātesot Latvijas Agronomu biedrības valdes un novada pašvaldības pārstāvjiem, Lāčplēša saliņā tika atklāta Latvijas Agronomu biedrībai veltīta piemiņas zīme.

Šī zeme savulaik piederējusi Agronomu biedrībai, tagad tā atdāvināta vietējai pašvaldībai. Simtgade Latvijas Agronomu biedrībai bija pērnā gada decembrī, taču visas iecerētās aktivitātes, protams, izkoriģēja pandēmijas noteiktie ierobežojumi.

Neliela vēsturiska atkāpe par Latvijas Agronomu biedrību un tās saistību ar Burtniekiem. 1920. gada 17. decembrī biedrības dibināšanas sapulcē piedalījās 43 dalībnieki, vienojoties to nosaukt par Latvijas Lauksaimniecības darbinieku biedrību. 1923. gada 26. martā pilnsapulce to pārdēvēja par Latvijas Agronomu biedrību. Jau 1921. gadā biedrība sāka nomāt Burtnieku muižas centru, lai izveidotu paraugsaimniecību un palīdzētu zemniekiem iegādāties piemērotu šķirnes sēklu un šķirnes mājdzīvniekus. Lai izveidotu nepieciešamo rīcības kapitālu, biedrības kopsapulce nolēma, ka katram biedrības biedram jāiemaksā kasē bezprocentu aizdevums – 100 latu.

SVĒTKU REIZĒ. Dzidra Grīnberga ar ceļojošo balvu Zelta vārpa 4. maijā pie Latvijas Agronomu biedrības simtgades piemiņas akmens Burtniekos Lāčplēša saliņā. Edītes Stērstes foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru