Latvijai ieplānota «viedā sarukšana»

- 1.Februāris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunā valdība diez vai pašvaldībās tiek uztverta ar rožainām cerībām. Latvju politikā gluži tradicionāli atkal varas vairākumu veido jaunie politiskie projekti, pat veseli trīs. Pateicoties tautas (ie)gribai, tie pie valsts stūres tika bez nopietna sakņojuma vietvarā.

Tikmēr tajā dziļi sasakņotie zemsavieši un arī zaļie, nostumti uz opozīcijas cietā beņķa, mēģina saprast: ir viņiem vairs vispār kaut kāda dzīve, kad iztikšanai atņemta pat Zemkopības ministrija, bet Jānim Dūklavam – demonstratīvi «norauti» Saeimas komisijas priekšsēža «uzpleči». Reģionu apvienība vispār ir palikusi aiz lielās politikas borta. Droši vien daudzi pašvaldību deputāti sāk domāt – vai tiešām mums zaudēt laiku un jaunās varas iespējamu labvēlību, paliekot lojāliem šīm «politiskajām ālavām»? Iespējams, tikai runas, ka Krišjāņa Kariņa valdības mūžs var ātri aprauties, vēl attur no masveidīgas kažoku apmešanas. (Taču politikā gadās tā, ka puņķi reizēm mēdz būt stiprāki par betonu...)

Pašvaldības pārzinošais ministrs Juris Pūce ir pavisam tipisks Rīgas bruģa slīpētājs. Diez vai viņu tiešām dziļi satrauc novadu hroniskās kaites – sagandētie ceļi, sarūkošās skolas, cilvēku migrācija uz lielpilsētām vai ārzemēm. Gan jau viņam kopā ar Edgaru Jaunupu, partijas apvienības Attīstībai/Par! pelēko kardinālu, un citiem hipsterīgiem lielmaņiem jau ir daudz ideju par to, kā savā – no nacionāļu izlutušajām rociņām izrautajā – bagātajā ministrijā apsaimniekot dažādus naudīgus projektus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru