Latvijā sākušās sporta skolotāju mācības ūdens kompetencē

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar klātienes nodarbībām Valmieras peldbaseinā sākušies pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi «Kā mācīt peldēt, lai bērni ūdenī justos droši». Piecās Latvijas pilsētās 200 vispārizglītojošo skolu un bērnudārzu sporta skolotāji pilnveidos zināšanas ūdens kompetencē. Dalība kursos ir bez maksas, un pieteikšanās atvērta mācībām arī Liepājā, Bauskā, Daugavpilī un Rīgā. 

«Lai iegūtu ūdens kompetenci, ir jāmācās darot! Pārvērtējot savas zināšanas un prasmes, nonākot dzīvībai bīstamās situācijā, cilvēks nespēs sevi glābt. Apmācības sniedz iespēju novērtēt savas spējas un līdz ar darbību un personisko pieredzi izprast metodes, lai iemācītu bērnus. Jaunā Skola 2030 kompetenču izglītība ir vērsta uz skolēnu sagatavošanu dzīvei ārpus skolas sienām. Prieks, ka pedagogi pat ar 45 gadu stāžu atzinīgi vērtēja jauno saturu un solīja to integrēt ikdienas darbā,» stāsta biedrības «Peldēt droši» dibinātāja un vadītāja Zane Gemze. 

Ūdens kompetenci veido 15 pamatelementi, tostarp zināšanas par drošu uzvedību un rīcību iespējamās bīstamās situācijās uz un pie ūdens, peldētprasme,  spēja kontrolēt elpošanu, kustības virzienu, kā arī apzināties un novērtēt riskus. 

Divu dienu apmācībās skolotāji piedalās gan teorētiskajās, gan praktiskajās nodarbībās peldbaseinā. Kursos tiek nodrošināta apmācība pirmās palīdzības sniegšanā un kā palīdzēt ūdenī nelaimē nonākušajam.

Publicitātes foto  


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru