Latvijā pirmā Lauku diena par pienkopību ar robotu

- 30.Oktobris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā daudzu lauksaimnieku ceļi veda uz Burtnieku pagasta zemnieku saimniecību «Mareņi», un ne tikai tāpēc, ka tur notika LLKC organizētā Lauku diena, bet arī tāpēc, ka šajā saimniecībā ir iesākts nozarei vērtīgs divu gadu demonstrējuma projekts «Slaucamo govju apsaimniekošanas un ēdināšanas nozīme piensaimniecībā, kurā izmanto slaukšanas robotus».

Atklājot Lauku dienas teorētisko daļu Burtnieku novada Rencēnu pagasta Lizdēnos, LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa uzsvēra, ka šis ir jau desmitais LLKC organizētais seminārs dabā katru reizi citā vietā un par citu tēmu. Šis pasākums iezīmīgs ar to, ka pirmo reizi teorētiski un praktiski tiek iztirzāta laukos pašlaik tik ļoti aktuāla tēma kā moderno tehnoloģiju ienākšana piensaimniecībā. Anita kuplā skaitā sanākušos klausītājus informēja arī par Rencēnu pagastā zemnieku saimniecībā «Mareņi» šogad iesākto demonstrējumu, kura vadību un realizāciju kopā ar saimniekiem ir uzņēmušās LLKC Valmieras biroja konsultante Rita Gluha un atgremotāju ēdināšanas konsultante Antra Gražule. Abas projekta īstenotājas, skaidrojot divos gados iecerēto pētījumu un salīdzinājumu būtību, kā galveno mērķi uzsvēra: izvērtēt precīzas slaucamo govju ēdināšanas nozīmi piensaimniecībā ar robotiem, kā arī uz vietas saimniecībā praktiski demonstrēt slaucamo govju apsaimniekošanas un ēdināšanas ietekmes uz vielmaiņas slimībām ganāmpulkā precīzu salīdzinājumu, palielinot ražošanas ekonomisko efektivitāti. Par rezultātiem runāt vēl esot pāragri, bet divi gadi būšot pietiekams laiks, lai izdarītu piensaimniecībā nodarbinātajiem noderīgus secinājumus.

LAUKU DIENA. Semināra dalībnieki «Mareņu» saimnieces Ingas Liepiņas vadībā iepazina ne tikai fermu ar «Lely» Astronaut robotu, bet arī visu citu šai modernajai saimniekošanai nepieciešamo. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru