Latvija ir daļa no Eiropas

- 7.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

25. maijā gaidāmas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Bieži domājam, ka tas mūs, ikdienas cilvēkus, neietekmē, tomēr tas atstāj iespaidu uz sabiedrības labklājību un procesiem valstī un pašvaldībās, piemēram, ceļu uzlabošana, skolu ēku renovācija, iespēja mācīties visā Eiropā. Gatavojoties vēlēšanām, radīti dažādi rīki, lai vairotu izpratni par Eiropas Savienības (ES) paveikto, kā arī mazinātu nepatiesu informāciju interneta vidē, kas, tuvojoties vēlēšanām, mēdz izplatīties, kā arī mudinātu sabiedrību doties uz vēlēšanām un izteikt savu viedokli.

Ko Eiropa dara manā labā

Radīta jauna interneta vietne what-europe-does-for-me.eu, kurā apkopoti ES sniegtie ieguvumi iedzīvotājiem un reģioniem. Tā ir pieejama visās ES dalībvalstu valodās, tādējādi nodrošinot vienlīdzību. Vietne radīta interaktīva, un informācija ir iedalīta trīs galvenajos blokos, atbildot uz jautājumu: ko Eiropa dara manā labā? Vietne ir izstrādes procesā, bet jau šobrīd interesenti var ieskatīties sev interesējošajās sadaļās, kurās ir piedāvāti simtiem viegli uztveramu vienas lappuses piemēru par ES radītajām pozitīvajām pārmaiņām cilvēku dzīvē. Lietotāji lapā var atrast ar savu reģionu, profesiju vai hobiju saistītus piemērus.

Vidzemes reģionā ES atbalstījusi dažādus projektus, piemēram, daudzdzīvokļu ēkas Ūdens ielā 2C Valmierā pārbūve par dažādu sociālo grupu kopdzīvojamo ēku, paaugstinot ēkas energoefektivitāti, kā arī izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanas projekts: Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā 25B pārbūve. Tāpat Vidzemes reģionā ar ES līdzekļu dalību gandrīz 79 miljonu eiro apmērā uzlaboti notekūdeņu tīkli. Projekta ietvaros tika izbūvētas 15 jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un rekonstruētas 4 esošās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kopumā nepilni 97 km jaunu un 15,5 km rekonstruētu esošo kanalizācijas tīklu.

Daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektu iepriekšējā ciklā reģionā tika nosiltinātas 170 ēkas, un ar Eiropas Savienības atbalstu varēja atgūt līdz 50% no kredītu summas. Arī Vidzemes Augstskola īsteno divus projektus ar ES atbalstu, kuru kopējā vērtība ir vairāk nekā viens miljons eiro. Tiks veikts ieguldījums telpu infrastruktūrā un materiāltehniskās bāzes attīstībā, modernizējot deviņas esošās laboratorijas un izveidojot Datu drošības, Būvniecības un Telpiskās pētniecības laboratorijas.

EP OFICIĀLĀ MĪTNE atrodas Francijas pilsētā Strasbūrā (pie Vācijas robežas), simbolizējot panākto izlīgumu Eiropā pēc abiem pasaules kariem. Foto no pixabay.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru