Latviešu skautu nometne «Solījums»

- 4.Septembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Latviešu skauti ir saglabājuši savu tradīciju un ik pa četriem gadiem rīko savu Lielo latviešu skautu nometni. Valmieras skauti vienmēr ir izmantojuši iespēju piedalīties šajās nometnēs. Augusta sākumā mēs, Paulīna Jansone, Rūta Paula Miķelsone un Jānis Vilks, kāpām lidmašīnā, kas veda mūs uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Neprātīgi būtu braukt tik tālu, lai tikai piedalītos nometnē. Tāpēc, ierodoties galamērķī, mūs sirsnīgi sagaidīja latviešu viesģimenes, kuras bija apņēmušās iepazīstināt mūs ar Ņujorku un tās apkārtni. Ierodoties dzīvesvietā, bijām patīkami pārsteigti par jauko atmosfēru un priecājāmies, ka tieši mēs šeit pavadīsim savu laiku Amerikā, jo mūsu viesģimene bija ļoti atsaucīga un ar prieku parādīja mums Ameriku un iepazīstināja ar savu ikdienu, kā arī aizveda uz vietām, kuras vēlējāmies apskatīt.

Mūsuprāt, šajā valstī viss izskatās kā amerikāņu filmās, iespaidīgs šķita kontrasts starp senajām ēkām un jaunajām stikla augstceltnēm. Joprojām nespējam saprast, kā vietējie pārzina apkārtni, neizmantojot modernās tehnoloģijas. Lai nokļūtu vietās, kas atrodas tālāk, mēs pārvietojāmies ar metro. Pabijām Ņujorkas Centrālparkā, ar prāmi pabraucām garām Brīvības statujai, pastaigājāmies pa Taimskvēru un paviesojāmies vairākos vietējos muzejos.

Iepazinuši pilsētu, mēs devāmies uz Adirondaku kalniem, kur norisinājās 12. Lielā nometne «Solījums», kas bija iemesls mūsu ceļojumam. Tajā mums pievienojās Vispasaules Džamborejas dalībnieki, arī Valmieras dižgaidas – Emīlija Šķiltere un Dārta Amanda Kakse. Ierodoties nometnē, mūs izbrīnīja apakšnometņu sadalījums, šeit mūs sadalīja pa vecuma pakāpēm – mazskauti/guntiņas, skauti/gaidas un roveri/lielgaidas, turpretim Latvijā mēs darbojamies vienībās. Mūsuprāt, dalīšana pa pakāpēm labāk piederas starptautiskām nometnēm, jo ir labāk iespējams iepazīt savus vienaudžus un iegūt jaunus draugus. Mums ļoti patika izmantot šo iespēju, jo ir vērtīgi sadraudzēties ar cilvēkiem no dažādām pasaules malām un ieklausīties viņu viedokļos.

Daudz bija piedzīvots nometnēs Latvijā, bet Amerikā viss bija kaut citādāk, tieši tāpēc mums tas tik ļoti patika. Tur mēs šāvām ar loku, bisi, metām cirvjus, spēlējām amerikāņu spēles, piedalījāmies šķēršļu gājienā, devāmies divu dienu laivu braucienā, izgatavojām savas bungas, piedalījāmies Latvijas vadītāju sagatavotajā lielajā spēlē, baudījām dabas SPA un viesojāmies kosmosa ballē, kā arī priecājāmies par skaisto dabas skatu, peldoties ezerā. Visas šīs aktivitātes bija vēl jautrākas, jo ieguvām jaunus draugus un vadītājus. Interesanti likās arī tas, ka nometne notika vietā, kura speciāli iekārtota skautu nometņošanai. Gandrīz katru vakaru mēs visi satikāmies un pavadījām kopīgu laiku pie ugunskura, dziedot, dejojot un demonstrējot citiem savus priekšnesumus. Kopā nometnē pavadītais laiks bija neaizmirstams un pieredzes bagāts, arī no jaunajiem draugiem bija skumji šķirties.

Arī pēdējās dienas šajā valstī bija piedzīvojumiem pilnas. Atgriežoties no nometnes, vēl bija iespēja izbaudīt okeāna pludmali un izbraukumu ar motorlaivu pa ezeru, un mums bija iespēja aiz laivas vizināties uz dēļa, kuru mēs visi ar prieku izmantojām. Pēdējā dienā vēl bija iespēja apmeklēt Manhetenu, kur, noīrējuši velosipēdus, mēs vēl pēdējo reizi apskatījām pilsētu, braucot tai cauri gar upi.

Esam priecīgi, ka varam darboties skautos un izmantot šīs organizācijas piedāvātās iespējas. Noteikti vēlamies piedalīties vēl citās starptautiskās nometnēs un varbūt pat nākamajā Vispasaules skautu džamborejā Korejā.

KOPĀ AR VIESĢIMENI, kas pirms nometnes skautiem izrādīja pilsētu un nodrošināja naktsmītnes. Kristina Putenis foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru