Latgales attīstības vārdā pārvietosim Ādažu poligonu?

- 17.Februāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Ziemeļu kaimiņi atkal nopietnāk pieķeras problēmai, kas ir bieži apspriesta arī Latvijā: kā pārvietot valsts iestādes no «ūdensgalvaspilsētas» uz trūcīgākām vietām, lai tur tās kalpotu par attīstības «motoru». Vai vismaz ļautu «noturēties virs ūdens».

Igaunijas valdība lems, vai pārvietot no Tallinas uz Narvu valsts izglītības iestādi — Nacionālās iekšējās drošības akadēmijas mācību centru. Līdz šim nozīmīgākais veikums Tallinas «atvieglošanā» no kādas valsts iestādes tika īstenots 2001. gadā — tad Izglītības un zinātnes ministrija tika pārcelta uz Tartu, Igaunijas akadēmiskās dzīves centru. Kopš 1993. gada pilsētā, tāpat kā pirms kara, darbojas Igaunijas Augstākā tiesa, te atrodas valsts Vēstures arhīvs un nesen uzceltais Igaunijas Vēstures muzejs.

Pret iestādes pārvietošanu protestē pieci iepriekšējie iekšlietu ministri: ja akadēmiju pārvietos uz dziļu (un izteikti krievisku*) provinci, tai radīsies problēmas noturēt pasniedzējus, studenti nevarēs gūt maģistra diplomu, bet valstij radīsies kvalificētu policistu, muitnieku, robežsargu deficīts. Eksministri uzskata, ka no augstskolas mācību centra pārcelšanai paredzētajiem līdzekļiem valdībai būtu lietderīgāk 20 — 30 miljonus eiro tieši ieguldīt Austrumviru apriņķī, ko Igaunijā atzīst par problemātisku, pārkrievotu, hroniskā nabadzībā, depresijā un noziedzībā ieslīgušu — ceļot bērnudārzus, peldbaseinu un citus objektus, ko austrumvirieši uzskata par nepieciešamiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru