Lasīšanas maratona finiša taisnē

- 15.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas lasīšanas laiks tuvojas finišam, izlasītās grāmatas tiek vērtētas gan skolās, gan bibliotēkās, gan mājās. Šogad, kā ierasts, grāmatu kolekcija bija piedāvāta četrās vecuma grupās un vecākiem.

Protams, aktīvākie lasītāji paspēja izlasīt vairāk nekā obligātās sešas grāmatas savā vecuma grupā, ieskatoties arī citā lasāmvielā. Mazākie lasītāji priecājās par savas grāmatu kolekcijas varoņiem – Priecīgo Miu, Pastnieku Peli un Zaķi Garausi. Daudzus uzrunāja jautrie Nelūgtie ciemiņi, bet tie, kas noskatījās Ineses Zanderes videolasījumu bibliotēkā, atzinīgi novērtēja dzejnieces grāmatu «Zirgā».

Ar īpašu sirsnību lasītājus uzrunāja grāmatas, kurās atklājas arī daudzas sāpīgas un skumjas lietas, kas saistītas ar cilvēka novecošanu un aiziešanu citā saulē: «Kā vecmamma vislaik samazinājās» (autors Mihaels de Koks), «Mans vectēvs bija ķiršu koks» (autore Andžela Naneti). Ineses Paklones «Okeāns un tuksnesis» aizved lasītājus uz Čīli, ar kuras neparasto dabu un ģeogrāfiju iepazīstina stāsta galvenie varoņi – mazā lama Atakama un pingvīnēns Humbolts Humbolts. Dzejoļu cienītāji atzinīgi novērtēja krājumu «Brūveri brūvē», kurā lielo cilvēku un bērnu dzejnieks Pēters Brūveris, viņa meitas  Indra Brūvere-Daruliene un Zane Brūvere-Kvēpa pratuši radīt pasauli rotaļājoties – no vārdiem, burtiem un skaņām. Savu lasāmvielu atrada arī fantāzijas literatūras cienītāji. Lasīšana kā piedzīvojums izvērtās visās vecuma grupās, lieliskas atsauksmes ir dzirdētas par Paula Bankovska grāmatu «Kur pazudis saimnieks?», kura izglīto un piedāvā vēsturisko notikumu neparastu aprakstu.

Prieks par to, ka Bērnu žūrijā piedalās klases, jau trešo gadu kolekciju grāmatas lasa un vērtē Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.c klase, skolēni ir kļuvuši par īstiem lasīšanas ekspertiem. Šajā mācību gadā programmā aizrautīgi iesaistījās arī Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1.b klase un vismazākie lasītāji iesācēji no PII «Sprīdītis» grupiņas Mākonīši. Paldies vecākiem, audzinātājiem, skolotājiem un bibliotekāriem, kas atbalsta lasīšanu un iesaistās paši. Pieaugušie varēja iepazīt Daniela Penaka atziņas par lasīšanu un lasīšanas fenomenu. «Iespējams, Kā romāns vispār ir viena no labākajām grāmatām par literatūru, kāda jebkad sarakstīta,» tā latviešu literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis.

Vecāku žūrijas lasītājiem būs iespēja laimēt vērtīgas balvas akcijas «Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!» ietvaros. Arī šogad izlozēs trīs veiksminiekus no visiem BJVŽ 2018 lasītājiem, kuri laimēs Tallink kruīza ceļojuma kartes maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām A klases kajītē laikā no marta līdz jūnijam. Izloze notiks BJVŽ noslēgumā, kurā tiks izmantota kāda no automātiskās izlozes programmām. Ar laimētājiem sazināsies personīgi, bet balvas pasniegs Lielajos lasīšanas svētkos martā.

Jums sveicienus sūta arī izklaides parka «Avārijas Brigāde» draudzīgais kolektīvs. «Avārijas Brigāde» jau otro gadu atbalsta akciju «Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!», un par to esam ļoti pateicīgi. Katrs Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas dalībnieks, kurš aizpildīs vērtēšanas anketu, saņems īpašu lineālu ar lupu.

MAZIE LASĪŠANAS EKSPERTI no Valmieras Pārgaujas sākumskolas grāmatu lasīšanu veiksmīgi apvienoja ar aktīvākām nodarbēm bibliotēkā: kopā ar suņu meitenēm Dūdu un Martu ir jautri. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru