Lasi, vērtē un laimē!

- 16.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Jaunais 2018. gads ir klāt, bet «Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2017» vērtēšanas posms joprojām turpinās: līdz janvāra beigām var aizpildīt elektronisko anketu un laimēt.

Aizgājušais gads bija bagāts ar lieliskām grāmatām gan bērniem, gan vecākiem — to atzīst daudzi lasīšanas eksperti. Mazie lasītāji gan priecājās par Ezīti, kurš mīlēja slepeni, par Puiku, kas zīmēja kaķus, gan aizrautīgi lasīja skanīgos dzejoļus no Maijas Laukmanes grāmatas «Divdesmit pieci mākoņi», iepazina vairākas it kā parastas lietas sev apkārt, lasot «Īsos stāstiņus par lietām», apdzīvoja Peļu pili Maikla Bonda pasakā un brīnījās par Govi, kas sacēla traci pilsētā. Īsts atklājums bija pasaku pavārgrāmata bērniem «Baltais lācis» — tapa daži garšīgi ēdieni pēc Mārtiņa Sirmā receptēm. Daudz mīļuma atklājās Ulda Ausekļa dzejoļu grāmatā «Kaķēns margrietiņās», vairāki čaklie lasītāji jau paspējuši izlasīt grāmatas «Muris un Vufs» turpinājumu, kā arī iepazinušies ar Flata kunga piedzīvojumiem otrajā grāmatā. Daudziem patika Ulfa Starka grāmata par lieliskām lietām, ko puikas var darīt kopā ar vecu vīru, arī iemācīties nosvilpot dziesmiņu par Juhannu. Pieaugušajiem labi zināmā dramaturģe Lelde Stumbre uzrakstījusi piedzīvojumu grāmatu bērniem par Pūcīti ar zeltainajām acīm.

Pusaudžiem un jauniešiem grāmatu kolekcijā arī bija lasāmviela dažādām gaumēm — latviešu un ārzemju autoru piedzīvojumi, spoku stāsti, dzeja, fantāzijas literatūra. Prieks par to, ka interesenti pat varēja tikties ar grāmatas «14-14» autoriem bibliotēkā, kur skanēja franču valoda. Grāmata «Marēsi: Sarkanā klostera hronikas» izpelnījās lielāku uzmanību ar to, ka fragments no tās tika lasīts Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros.

Pirmo reizi Vecāku žūrijas kolekcijā tika iekļauta nozaru literatūra — grāmata «Brīvroku mamma»: ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko — ilgāku periodu bibliotēkā uz šo grāmatu veidojās rinda, tā bija ļoti pieprasīta. Taču varēja arī pievērsties Daces Vīgantes smalki izjustajiem stāstiem par cilvēkiem, kuru dzīves veidojis 20. gadsimts, grāmatā «Ledus apelsīns». Savu vietu ieņēma arī vēsturiskais romāns «Mums neredzamā gaisma» un Frēdrika Bakmana «Omce sūta sveicienus un atvainojas» — grāmata, kura iepriecināja katru, kam jebkad ir bijusi vecmāmiņa.

Lasot grāmatu, iegūsti daudz jaunu emociju, atziņu, atklāsmju, zināmu pieredzi, tādēļ izlasīta grāmata jau ir vērtība, taču «Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas» programma šogad piedāvā ne tikai izlasīt un novērtēt grāmatas, aizpildot elektronisko anketu, un izteikt savu viedokli. Pēc anketu aizpildīšanas visi dalībnieki saņems stilīgas LNB aproces pateicībā par iesaistīšanos grāmatu vērtēšanā (pieteikties pie bibliotekāra), kā arī iegūt kādu vērtīgāku balvu — laimēt kādu no trim «Tallink» kruīza ceļojuma Rīga – Stokholma – Rīga dāvanu kartēm A klases kajītē (1 — 4 personām). Izlozē piedalīsies visas aizpildītās anketas.

Lai šogad visiem veiksme un lasītprieks!

LNB. Aktīvākie Valmieras puses lasīšanas eksperti Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur arī šogad norisināsies lielie lasīšanas svētki.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru