Laņģezers – ieguldījumi ilgtermiņā

- 2.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot iepazīstināt ar Rūjienas novada pašvaldības ikgadējā projektu konkursa «Iedzīvotāji veido savu vidi» šogad finansiāli atbalstītajiem un iedzīvotāju vai to nodibinājumu jau realizētajiem projektiem, «Liesmai» atkal bija prieks pieteikties ciemos uz 2004. gadā dibināto biedrību «Laņģezers». Tā, kā zināms, ir uzņēmusies nebūt ne vieglo atbildību par atpūtas vietas «Laņģezers» lab­iekārtošanu un uzturēšanu tuviem un tāliem atpūtniekiem.

Konkurētspējīga atpūtas vieta

Kad norunātajā laikā ierodamies Lodes pagastā Laņģezera krastā, plašās atpūtas vietas saim­niece LĪGA TAIMA nāk pretī un neviltotā priekā saka: «Lūk, ainava kā no gleznas! Kamēr jūs gaidīju, nespēju acu skatu novērst!» Ar to viņa domā prāvo gulbju baru, kas izvēlējies ezerā nolaisties un atgūt pārlidojumiem vajadzīgos spēkus. «Pērn te atpūtās vēl lielāks cēlo migrējošo putnu skaits, tātad arī viņiem, tāpat kā cilvēkiem, te patīk,» turpina Līga. Kā gan citādi, ja biedrības «Laņģezers» moto joprojām skan: «Saglabāt sakoptu un ekoloģiski tīru apkārtējo vidi!»

Vaicājam: kā tas izdodas? Līga stāsta: «Pakāpeniski, soli pa solim, no viena šādiem mērķiem pieejama projekta finanšu piesaistes uz citu. Tā pagājuši jau pieci gadi. Kad atpūtnieki man prasa, kā šajā vietā izskatījās pirms pieciem gadiem, un kad viņiem rādu, kur pa nelielu spraudziņu caur pamatīgiem kokiem un brikšņiem varēja tikt pie ezera, viņi ir izbrīnīti par paveikto. Attīrot daļu ezermalas no krūmu aizauguma, ir izveidota plaša, ērta pludmale. Katru pavasari tajā pievedam klāt gaišās smiltis. Tās ar lietiem un ūdens viļņošanos pamazām vien ieskalo ezerā, radot patīkamu ieeju peldētavā. Tiesa, smiltīs tāpat mīl uzrasties nezāles, tādēļ arī pludmale jāravē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru