Laiks mainīt slimo un veselo attiecību

- 30.Oktobris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Šis jautājums patiesībā ir par kultūru, tradīcijām, paražām un visu pārējo. Es pats sev vienmēr uzdodu jautājumu – vai mēs esam vesela sabiedrība? Darbā vienmēr saņemu atbildi, ka tas ir jautājums par kultūras maiņu vai paradigmu maiņu. Ja mēs varam pamainīt kopumā sabiedrības domāšanas veidu un kultūru, tad  varam pamainīt arī slimo un veselo attiecību!

Paši zināt, ka diemžēl gadu no gada mēs tuvojamies atpakaļ pie... Nē, ne pie marsiešiem! Patiesībā jau mērkaķis pārveidojās par cilvēku fiziska darba rezultātā, diemžēl tagad fizisko kustību kļūst arvien mazāk, vairāk garīgās un bakstīšana. Šodien lielākā problēma ir telefoni, datori... Jā, tas mūs, darba devējus, satrauc, jo patlaban ir tā, ka pārtraukumos, kad savulaik cilvēki atpūtās, papļāpāja savā starpā, tagad ir vesela kategorija darbinieku, kuri piecpadsmit minūtes izmanto diemžēl atkarībām. Ja cilvēkam rokās telefons, tad par kādu vingrošanu te var būt runa!? Es kā piemēru vienmēr skatos Japānu, kur pārtraukumā cilvēki paši iet vingrot. Tātad kaut kur tas tomēr notiek!

2017. gadā VALPRO vidēji mēnesī slimoja 27 cilvēki ik dienu. Bet šogad tās jau ir 40 cilvēku slodzes, kas atrodas uz zilajām lapām. Kopumā VALPRO strādā 320 cilvēki, viņu vidējais vecums 42 gadi. Uz zilajām lapām atrodošos skaits ir 10% – tas nav normāli!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru