Lai pašvaldību ēdināšanas pakalpojumā – vairāk vietējās pārtikas

- 26.Oktobris, 2021
Laikrakstā

Vidzemes plānošanas reģions ir izpētījis pārtikas produktu un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumus reģiona pašvaldību pakļautībā esošo izglītības, sociālās aprūpes un veselības aprūpes iestāžu klientu ēdināšanai. Sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu tika veikta pašvaldību aptauja. 

Aptaujā piedalījās 25 respondenti: pašvaldības, to struktūrvienības un iestādes no 16 Vidzemes reģiona pašvaldībām (saskaņā ar administratīvo iedalījumu līdz 2021. gada 1. jūlijam). Aptaujā ieguva informāciju un datus par esošo pārtikas un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumu labo praksi, kā arī iespēju konstatēt šķēršļus, kas kavē vietēji ražotu pārtikas produktu iegādi. 

Anketēšanas rezultātu kopsavilkumu izmantos, lai meklētu un ieviestu risinājumus, kas veicinātu vietēji ražotu augļu, dārzeņu, piena, gaļas un citu produktu izmantošanu Vidzemes reģiona bērnudārzos, skolās, sociālās aprūpes un veselības aprūpes iestādēs, kā arī lai stiprinātu pārtikas īsās ķēdes reģionā. Vietēji ražoti pārtikas produkti aptaujas īstenotāju izpratnē ir produkti, kas audzēti Latvijā un/vai ražoti no Latvijā iegūtām izejvielām.

GALDIŅ, KLĀJIES! Pirms pusdienām kādā no novada skolām. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru