Lai katrs justos vajadzīgs

- 15.Februāris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Nodibinājums «Fonds Iespēju tilts» sevi kā aktīvu nevalstisku organizāciju pieteica 2011. gadā, ar mērķi sniegt atbalstu personām ar invaliditāti, rosināt būt aktīviem pilsoņiem savā apkaimē, savā pilsētā un nodrošināt sociālo pakalpojumu sniegšanu personām ar invaliditāti.

«Fonds Iespēju tilts» jau otro gadu desmitu savu dzīves vietu atradis Valmierā, Garā ielā 10, pašvaldības ēkā. Pašvaldība bija un ir uz sadarbību vērsta un ēku Garā ielā 10 nodevusi fondam bezatlīdzības lietošanā, bet pašiem jāmaksā komunālie, elektrības, ūdens un apkures rēķini. 

Dibinot Fondu, paralēli darbojās arī Valmieras bērnu un jauniešu invalīdu biedrība «Saulīte», bet tās mērķi vairāk bija brīvā laika pavadīšanas iespējas caur dažādām nometnēm, radošām nodarbībām un humānās palīdzības sniegšanu. Kad «Saulītes» bērni bija sasnieguši pilngadību, bija jāmeklē risinājums, kur viņiem jēgpilni pavadīt dienas jau kā pieaugušiem cilvēkiem. Tāpēc 2015. gadā, lai nodrošinātu dienas aprūpes centra pakalpojumu personām ar garīga rakstura traucējumiem, Valmieras pilsētas pašvaldība piedāvāja «Fondam Iespēju tilts» izveidot dienas aprūpes centra pakalpojumu. Pirmos piecus gadus dienas centra darbību finansēja Labklājības ministrija sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. 

ANDIS SILIŅŠ: «Pagājušajā gadā izveidojām divas jaunas nodarbības: piektdienās tās ir manas prasmes virtuvē un kopš augusta – sociālās rehabilitācijas terapiju pakalpojumus.»  Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru