Lai droši brauktu ne tikai tīrumā, bet arī pa lielceļu

- 21.Aprīlis, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā jau katru gadu ierasts, arī šopavasar kopš marta visā Latvijas teritorijā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) reģionālo nodaļu inspektori laukos dodas maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietām, lai tur veiktu valsts tehnisko apskati.

Kādēļ lauksaimniekiem ir tik svarīgi katru gadu no jauna inspektoram atrādīt sava tehnikas parka spēkratus un vai šogad jau ierastajā kārtībā ir arī kādi jauninājumi? Atbildi «Liesmai» sniedza VTUA Vidzemes reģionālās nodaļas Valmieras biroja inspektori JURIS TETERIS un AIVARS MIRUŠKINS, kurus aizvadītajā nedēļā sastapām tehnikas skatē Rūjienas novada Endzelē:

«Šogad traktortehnikas valsts tehniskās apskates laikā ikvienam tās dalībniekam ir obligāti jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības (vismaz 2 m × 2 cilvēki, lietojam sejas maskas utt.). Situācijās, ja pakalpojuma saņēmējs atsakās ievērot VTUA norādījumus vai ārkārtas situācijas drošības pasākumus, VTUA var pārtraukt pakalpojumu sniegšanas procesu.

Valsts tehnisko apskati veic traktortehnikai vai tās piekabei, lai kontrolētu fiziskās vai juridiskās personas īpašumā vai valdījumā esošās traktortehnikas vai tās piekabes tehnisko stāvokli un atbilstību satiksmes drošības un vides aizsardzības prasībām. Noteikto prasību atbilstības gadījumā tiek pieņemts lēmums par attiecīgās traktortehnikas vai tās piekabes izmantošanu tai paredzētās darbības procesā un dalībai ceļu satiksmē 12 mēnešu periodā. Konstatēto neatbilstību gadījumā fiziskām vai juridiskām personām tiek dotas 30 dienas neatbilstību novēršanai un ir iespēja veikt atkārtotu tehnisko apskati. Jaunai traktortehnikai (līdz 250 motorstundām) valsts tehnisko apskati neveic, iestāde, pamatojoties uz ražotāja pievienotajiem dokumentiem, pieņem lēmumu par attiecīgās traktortehnikas vai tās piekabes izmantošanu ražošanas procesā un dalībai ceļu satiksmē 24 mēnešu periodā. Valsts tehniskās apskates rezultātā fiziskai vai juridiskai personai tiek izsniegts tehniskās apskates protokols, talons par piekabes tehniskā stāvokļa atbilstību noteiktajām prasībām, traktortehnikai logā tiek ielīmēta uzlīme par tehnisko atbilstību, tiek piešķirta atļauja piedalīties ceļu satiksmē.

UN TAGAD, LŪDZU, GAISMAS! Inspektors Aivars Miruškins pārbauda Jeru pagasta iedzīvotāja Ulda spēkrata atbilstību tehniskās skates prasībām. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru