Lai būtu zināšanas, izaugsme un konkurētspēja

- 14.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biedrība «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) 10. augustā Burtniekos jau otro gadu organizēja un arī profesionāli vadīja Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādi.

Pasaulē, kā zināms, govju izstādēm ir gadiem koptas tradīcijas. Latvijā tās vēl tikai veidojas.  LHA «Nākotnes zvaigzne 2019» pasākums sastāv no divām daļām: pirmajā notiek jauno piensaimnieku sacensības, bet otrajā, ko dēvē arī par ciltsdarba vērtējumu, pēc eksterjera nosaka labākos uz izstādi atvestos šķirnes dzīvniekus. Šajā fotoreportāžā piedāvājam nelielu ieskatu jauno piensaimnieku šovā. Par izstādē godalgotajām telēm un govīm informēsim turpmāk.

Līderim ringā jābūt gandrīz vai neredzamam.

Jauno piensaimnieku sacensības atklāja, ļoti labi vadīja un tiesneša ringā runāto skatītājiem tulkoja biedrības «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» valdes priekšsēdētāja, Beverīnas novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi» saimniece IEVA RUTKOVSKA.

Savā uzrunā klātesošajiem viņa teica: «Jau otro gadu Latvijas lauksaimniekus aicinām uz Burtniekiem, kur biedrības vienā no gada nozīmīgākajiem notikumiem – LHA šovā  rādām, kas esam un uz ko ejam. Lielu uzmanību pasākumā veltām jaunajai paaudzei, tātad – mūsu nākotnei! Jauno piensaimnieku sacensību mērķis ir izglītot un apmācīt bērnus un jauniešus. Aizsākums šim mērķtiecīgajam darbam ir 2016. gadā, kad pirmo reizi piecus Latvijas jauniešus aizvedām uz Eiropas jauno piensaimnieku skolu. Pēc tam ik gadu mūsu valsts jaunieši ir bijuši šā pasākuma dalībnieki, un arī šogad jau ceturto gadu šā šova kopvērtējuma septiņi labākie jaunieši iegūst iespēju Latviju pārstāvēt Eiropas jauno piensaimnieku skolā (EYBS) Beļģijā.

FINĀLISTI. Sacensību noslēgumā pēc vairāku stundu saspringta darba astoņi labākie jaunieši kopā ar dzīvniekiem un Ievu Rutkovsku (no kreisās), Tamāšu Seboku un arī šova apbalvošanas ceremoniju balvu pasniedzēju Princesi (tāda ir pasaules šovu kārtība!) Elīnu Freimani ( no labās). Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru