Lai būtu konkurētspējīgāki piena nozarē

- 2.Septembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Biedrību «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) pirms 22 gadiem nodibināja piensaimnieki, kuri vēlējās izkopt Holšteinas šķirni Latvijā.

Tolaik šīs šķirnes dzīvnieki esot bijuši vien mazāk nekā 1 % no visām piena šķirnēm valstī. Pašlaik vairāk nekā 50% no visām piena govīm ir Holšteinas šķirnes dzīvnieki, ko papildinot vēl 10% krustojumi ar Holšteinas šķirnes dzīvniekiem.

Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja, Beverīnas novada Kauguru pagasta zemnieku saimniecības Vītoliņi saimniece Ieva Rutkovska intervijās medijiem ne reizi ir uzsvērusi: galvenais pamats, lai uzlabotu katru nākamo dzīvnieku paaudzi, ir iespēja izvēlēties augstvērtīgu vaislinieku, tāpēc LHA uztur ciltsgrāmatu un sertificē vaisliniekus. Biedrība pārstāv zemnieku intereses valsts pārvaldes institūcijās un veido sadarbību  ar nozarē esošajiem uzņēmumiem, organizē apmācības gan zemniekiem, gan arī speciālistiem, ar vienu mērķi: lai visi kopā būtu pēc iespējas konkurētspējīgāki piena nozarē.

Šķirnes dzīvnieku izstāde

Viens no biedrības LHA gada lielākajiem un gaidītākajiem notikumiem ir LHA jauno piensaimnieku skola un šķirnes dzīvnieku izstāde. Šogad šis pasākums atkal Burtniekos notika jau trešo reizi. Vakardienas Liesmā publikācijā «Trešo reizi nosaka jauno pien­saimnieku Nākotnes zvaigzni» vēstījām par jauniešu sasniegumiem tradicionālajā telīšu un govju šovā, kuru augstā līmenī palīdzēja noorganizēt un kuru tiesāja profesionāli jauno piensaimnieku mentori un tiesnesis no Itālijas. Šoreiz iepazīstinām ar šķirnes dzīvnieku izstādi.

VIZE. Tādu īpaši sapostu mēs pirms šķirnes dzīvnieku izstādes satikām  z/s Druvas lolojumu – vareno govi Vizi, kura  vēlāk divos finālos ieguva divus augstākos titulus. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru