Lāči - Mikus un Puika – veiksmīgi atgriezušies mājās Līgatnes dabas takās

- 4.Decembris, 2012
Tūrisms un daba
Portālā

Abi lāči – Mikus un Puika - vakar veiksmīgi pārvesti no “Mežavairogiem” uz Līgatnes dabas takām.

Lāči Mikus un Puika vakar tika pārvesti no “Mežavairogiem” uz Līgatnes dabas takām un ievietoti jaunuzceltajā lāču mājā, kas tika uzbūvēta pateicoties ziedotājiem.

Neraugoties uz to, ka līdzekļi lāču mājas būvniecībai tiek meklēti jau trešo gadu, problēma īpaši aktualizējās pērnā gada nogalē. Neskatoties uz gauso naudas piesaisti no valsts puses, ziedotājiem pievienojušies aktīvie lāču mājas būvniecības atbalstītāji ne tikai Latvijā, bet visā plašajā pasaulē.

Šobrīd lāču mājas būvniecības, iekārtošanas, formalitāšu kārtošanas un pārvešanas kopējās izmaksas sastāda LVL 48 758,81. Kopējā saziedotā un piešķirtā naudas summa ir LVL 34 315,31, kā arī ziedoti materiāli. Neskatoties uz nozīmīgo atbalstu, šī summa ir daudz par mazu, lai norēķinātos ar visiem, kuri iesaistījušies lāču mājas būvniecībā.

“Gaujas nacionālā parka fonds” (GNP fonds) šobrīd aktīvi turpina meklēt finanšu līdzekļus, lai varētu pēc iespējas ātrāk norēķināties ar būvniekiem un pakalpojumu sniedzējiem. GNP fondam šobrīd pietrūkst LVL 14443,50, lai norēķinātos ar visiem pakalpojumu sniedzējiem. Par finanšu trūkumu informētas arī atbildīgās institūcijas.

Līgatnes dabas taku vadītāja Sigita Šulca: “Esam gandarīti par speciālistu profesionālo darbu organizējot lāču atgriešanos Līgatnē. Diemžēl, kamēr netiks uzbūvēts žogs, apmeklētājiem lāču mājas iemītnieki redzami nebūs. Lāču pastaigu žogs tiks uzbūvēts tikai tādā gadījumā, ja tiks rasts finansējums tā izbūvei.

Veterinārārsti abu lāču pašreizējo stāvokli novērtējuši kā apmierinošu atbilstošajai situācijai. Turpmākās divas nedēļas lāči atradīsies pastiprinātā veterinārārstu uzraudzībā.

PATEICĪBA ZIEDOTĀJIEM UN ATBALSTĪTĀJIEM

“Gaujas nacionālā parka fonda” un “Līgatnes dabas takas” vadība  teic lielu “PALDIES” Latvijas iedzīvotājiem, Meža attīstības fondam (LVL 15 000), Borisa un Ināras Teterevu fondam (LVL 10 000) par ievērojamo  devumu un ziedojumu, pateicoties kuram bija iespēja uzsākt jaunās lāču mājas būvniecību. Paldies par ieguldījumu arī A/S “Latvijas Finieris”, kas ziedoja finiera plāksnes, SIA “Preiss Būve,” kas ziedoja vārtu komplektu un kokapstrādes firmai SIA Agle, kas ziedojusi koka mietus ierobežojošai sētai.

“Gaujas nacionālā parka fonds” izsaka pateicību radošajai un aktīvajai būkompānijai SIA „Konsors”, kas ieguldīja līdzekļus, darbu un pašiniciatīvu lāču mājas būvniecības procesā!

Izsakām pateicību arī dzīvnieku patversmes „Mežavairogi” saimniekiem, kas visu šo laiku rūpējās par Līgatnes dabas taku lāču puikām. Pateicība Līgatnes dabas taku, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts policijas darbiniekiem, personīgi Edmundam Zivtiņam un Jānim Gobam, veterinārārstiem Arno Klevinskim un Guntaram Berķim, Ingmāram Līdakam par aktīvu iesaistīšanos lāču pārvešanas procesos! Tāpat, pateicība arī uzņēmumam “Miltu Bode“, personīgi Kasparam Liepiņam par svaru sagādāšanu lāču svēršanai.

Komentāri
Pievienot komentāru