Labs darbiņš padarīts!

26.Marts, 2019

Svētdien, 17. martā, Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola basketbolisti OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola čempionāta sezonas pēdējā mājas spēlē Valmierā izdarīja praktiski visu, lai spēlētu LBL čempionāta play off sešniekā. Mājinieki ļoti pārliecinoši pieveica starpvalstu regulārā čempionāta piekto labāko komandu TALTECH, ar astoto uzvaru apsteidzot konkurentus uz vietu LBL ceturtdaļfinālā liepājniekus par uzvaras tiesu. Abām komandām vēl atlika pa spēlei, Liepājai – pret Igaunijas čempioniem.

Valmiera Glass/ViA – TALTECH 86:75 (22:14, 22:16, 28:15, 14:30)

Pret draudīgo pretinieku valmierieši sāk ar Liepiņa trejaci un tikai reizi visā mačā 5. minūtē (10:9) uz īsu brīdi ļauj vadībā izvirzīties viesiem. Lieliski strādā mājinieku aizsardzība, pārliecinoši uzbrukumā darbojas līgas otrais labākais snaiperis Kaufmanis, arī Jāņa komandas biedri neatpaliek. Pēc 10 minūtēm vadība ar 22:14, un skatītāji uzgavilē basketbolistiem un pasaules vicečempionam bobsleja četriniekos Oskaram Ķibermanim, kuru sveic Valmieras dome, Valmieras sporta skola un sporta klubs Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola. Malacis Ķibis, lieliski cīnās basketbolisti!

Otrajā ceturtdaļā mūsējie ar Engera, Elkšņa un Liepiņa trim trejačiem pēc kārtas aizbēg jau 13 punktu attālumā (31:18) un tikai 17. minūtē ļauj viesiem pietuvoties rezultātā līdz 7 punktiem, lai pēc tam ar 7:0 izrāvienu pabeigtu puslaiku ar 14 punktu pārsvaru – 44:30.

Trešo ceturtdaļu ar diviem trejačiem pēc kārtas sāk Elksnis, panākot jau 18 punktu pārsvaru – 50:32. Tā īsti mājinieki neļauj izvērsties viesu garajiem Rādikam un Gīzem, te jāuzslavē Riekstiņš, kurš visā mača garumā jūtami traucē abu darbību pie mājinieku groza. Bet valmierieši tikai lādē ciemiņu grozā! Precīzi ir Kaufmanis, Dubults, Grīnbergs un Elksnis, bet Riekstiņš ar soda metienu pēc 30 minūtēm liek skatītājiem saprast – mūsējie tik vajadzīgo astoto vinni arī dabūs – 72:45!

Ceturtā ceturtdaļa tikai formalitāte, viesi tuvāk par 11 punktiem netiek – 86:75 mūsējiem praktiski garantē vietu LBL play off.

Punktus mūsējiem guva: Kaufmanis 31+3RP (ef. koef. +31), Elksnis 16+7RP+2PB+6 kļūdas (+17), Grīnbergs 13+5AB (+16), Liepiņš 8+5AB+3PB (+10), Engers 7+8AB (+6), Riekstiņš 1+4AB+1BM (0). Viesiem rezultatīvākie: Puidets 14+8AB+4RP+4 kļūdas (+16), Rādiks 14+5AB (+14). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:52%, trīspunkti 38%:37%, sodi 68%:60%, AB 37:35, RP 18:18, PB 7:7, BM 1:1, kļūdas 12:18, komandu ef. koef. summas 96:87.

Regulāro sezonu mūsējie noslēdza sestdien ar maču Ogrē. Nekādi brīnumi nenotika – mājinieki bija pārāki.

BK OgreValmiera Glass/ViA 92:71 (29:19, 31:8, 13:20, 19:24)

Kā rāda statistika, viesi sāka nopietni pretoties tad, kad mača rezultāts jau bija skaidrs. Šoreiz vairāk izspēlēties un arī punktus gūt dabūja rezervisti. Neko pārmest mūsējiem nevar – ja viss ar liepājniekiem mačā pret Igaunijas čempioniem notiktu pēc loģikas likumiem un ja LU arī pēdējo spēli zaudētu, valmieriešiem pat uzvara Ogrē tikai mainītu potenciālos pretiniekus – spēcīgo ogrēniešu vietā dotu ne mazāk jaudīgo Jūrmalas komandu ar neseno kolēģi Ziediņu sastāvā.

Punktus mūsējiem guva: Engers 20+7AB+2PB (+24), Liepiņš 10+5AB+5RP (+13), Dubults 10+9AB+2PB (+10), Grīnbergs 8+3AB+2PB+3 kļūdas (+6), Brokāns 7+2PB (+7), Ivanovs 4 (+9), Riekstiņš 4+3AB+1BM (+3), Kaufmanis 4 (+3), Elksnis 2+4AB+3 kļūdas (+2), Ermansons 2 (0). Uzvarētājiem rezultatīvākie: Pozņaks 18+4AB+3RP+2PB (+25), Dārgais 16+9AB+3RP (+26), Lasenbergs 17+4RP (+17). Pārējā komandu statistika: divpunkti 71%:50%, trīspunkti 42%:16%, sodi 75%:68%, AB 32:41, RP 25:14, PB 7:9, BM 2:1, kļūdas 14:12, komandu ef. koef. summas 111:86.

Tā kā liepājnieki (7-21) pēdējā regulārās sezonas mačā ar 80:107 kapitulēja Tallinas Kalev/Cramo, bet LU (9-19) ar 75:97 – AVIS UTILITAS Rapla vienībai, mūsu basketbolisti OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas regulāro čempionātu noslēdza ar 8 uzvarām un 20 zaudējumiem, kas debijas sezonā virslīgā dod cienīgu 12. vietu 15 komandu konkurencē un sesto vietu starp Latvijas komandām, kas nodrošina dalību LBL čempionāta ceturtdaļfinālā. Malači!

Individuālajā statistikā mūsu komandas līderis Jānis Kaufmanis bija labākais soda metienu izpildītājs līgā ar 91%, kā arī trešais (vien uz pēdējā mača tikai 4 punktu rēķina) rezultatīvākais spēlētājs – vidēji 19,79 punkti mačā! Starp precīzākajiem divpunktu metienu izpildītājiem augstajā trešajā vietā Oto Grīnbergs – 65% trāpījumu!

Sezonas turpinājums – LBL čempionāta izslēgšanas spēles – mūsējiem vien pēc pāris nedēļām, kad būs finišējis Latvijas – Igaunijas čempionāts. Pretiniekos – atkal Ogres komanda ar veselu virkni savulaik Valmierā spēlējušiem basketbolistiem, arī Vidzemes Eifeli Viktoru Iļjinu sastāvā. Laiks atvilkt elpu un tad – gatavoties jo cītīgi!

KAUČA ATNES UZVARU! Valmieriešu komandas līderis Jānis Kaufmanis (Nr.5) arī mūsējiem izšķirošajā mačā VOC pret Igaunijas basketbola leģendu Gregoru Arbetu (Nr.13) un viņa pārstāvēto TALTECH komandu bija neapturams – 33 laukumā pavadītajās minūtēs 31 punkts viesu grozā. Foto no Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola arhīva