Laba dāvana novadam un Latvijai

- 14.Septembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ar Jāņa Kalnača grāmatas Kokmuiža un tās alus darītava atvēršanas svētkiem Kocēnu bibliotēkas pagrabā piektdienas vakarā sākās IV Kokmuižas svētki Septiņu ceļu ceļojums.

Pasākuma ievadvārdos Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis atcerējās, ka kopš saules pulksteņa uzstādīšanas brīža sākta meklēt patiesība par Kokmuižas vēsturi, uzklausot aculiecinieku stāstus, kuri ne vienmēr sakrituši ar realitāti, un atzinās, ka arī pats, lai gan dzīvojis šeit no agras bērnības, tāpēc šķiet, ka viss zināms, šobrīd nejūtas pārliecināts, vai tas ir stallis vai kūts. Tālab, lai saliktu visus punktus uz i, talkā aicināts Jānis Kalnačs, un šī izvēle ar uzviju attaisnojusies, jo, vien pārlapojot svaigo izdevumu, Jānis Olmanis jau atklājis sev daudz ko jaunu.

Tikšanās turpinājās ar vēsturnieces un novadpētnieces Inetas Amoliņas sagatavoto grāmatas autora vizītkarti, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar Jāņa dzīves faktiem: dzimis rīdzinieks, pēc LVU absolvēšanas 1979. kļuvis par valmierieti, darbīgs un aizrautīgs Valmieras rajona kultūras pieminekļu inspekcijas galvenais inspektors no 1979. gada līdz 2008. gadam, publicists, aizraujošu ekspedīciju vadītājs, Valmieras Mākslas skolas mākslas vēstures skolotājs, Mākslinieku savienības biedrs, kultūras mantojuma sargātājs, Vidzemes Augstskolas profesors un mākslas zinātņu doktors ar smalku, suģestējošu humoru, kam netraucē studentu slinkums allaž censties savam darbam panākt maksimāli augstu rezultātu, tāpēc arī kolēģi viņu uzskata par savas jomas korifeju, kas nebaidās celt gaismā visai smagus notikumus.

VĀRDS AUTORAM Jānim Kalnačam. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru