Kura ir jūsu iemīļotākā latviešu Ziemassvētku dziesma?

- 10.Decembris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

Pienācis Ziemassvētku laiks, veikalus rotā dažnedažādas dekorācijas, sarkani zaļām vītnēm izrotātas eglītes un cita veida vizuālais noformējums, kas palīdz noskaņoties svētku garam. Bet cik liela nozīme ir svētku laikā atskaņotajai mūzikai? Vai Ziemassvētku dziesmas padara dāvanu pirkšanu patīkamāku?

Mūzikas pētnieki Lielbritānijā aptaujājuši vairākus simtus veikalu apmeklētāju vecumā no 15 līdz 54 gadiem. Izvēloties - svētku laikā iepirkties ar vai bez fona mūzikas, 95% deva priekšroku pirkumus veikt, skanot svētku dziesmām. 4 no 10 respondentiem atzina, ka labprātāk vēlas dzirdēt tieši Ziemassvētku dziesmas nevis ikdienas mūziku, kas mūzikas pētnieku skatījumā liecina par cilvēku lielo "apetīti" pēc svētku dziesmām.

Svētku mūzika ir būtiska Ziemassvētku baudīšanas daļa. 85% aptaujāto Ziemassvētki bez tiem atbilstošas tematiskas mūzikas nebūtu īsti Ziemassvētki, kas liecina, ka mūzika uz cilvēkiem iedarbojas spēcīgi un dažādos veidos.

  • Gandrīz 75% aptaujāto cilvēku Ziemassvētku mūzika atgādina par patīkamām atmiņām.
  • Ziemassvētku mūzika vieno un rada kopības sajūtu. 53% atzinuši, ka  labprāt dungo vai dzied līdzi dziesmām, kas skan veikalos, kafejnīcās vai bāros.
  • Liela daļa cilvēku izjūt pieķeršanos vienai konkrētai svētku dziesmai. Vispopulārākā Ziemassvētku dziesma Lielbritānijā ir Meraijas Kerijas izpildītā "All I Want For Christmas", ko par sev tuvāko nosaukusi puse aptaujāto.

Ziemassvētku mūzika lielākajai daļai cilvēku rada pozitīvas emocijas, kopības sajūtu un prieku. Vai tas ietekmē tirdzniecību? Atbilde ir - jā. Trīs ceturtdaļas aptaujāto atzinuši, ka viņiem patīk dzirdēt Ziemassvētku dziesmas iepērkoties, tas veicina svētku noskaņu. 1 no 4 respondentiem atzina, ka ir dāsnāki, tērējot naudu dāvanām, ja fonā skan viņiem mīļas Ziemassvētku dziesmas. Interesanti, ka 47% no tiem, kuri dod priekšroku apmeklēt veikalus, kuros skan svētku mūzika,  atzinuši, ka iepērkas arī interneta veikalos, līdz ar to ir izvēlīgāki un, pirms izvēlas pirkumu, apmekē vairāk veikalus!

No šī var secināt, ka Ziemassvētku mūzika, ja izmantota pareizi, var būt spēcīgs pārdošanas instruments. Vienlaikus Lielbritānijā veiktais pētījums parāda, ka šāda mūzika jāizmanto uzmanīgi. Piemēram, 50% aptaujāto atzina, ka novembrī atskaņot Ziemassvētku mūziku ir par ātru. Tāpat liela nozīme ir atskaņotajām dziesmām, tikpat daudz respondentu (50%) atzina - ja veikalā skan netīkama dziesma, tas var likt viņiem pamest veikalu un doties uz citu.

Arī Latvijā ar katru gadu palielinās to uzņēmēju skaits, kas izvēlas izmantot mūziku atbilstošas atmosfēras veidošanai gan Ziemassvētkos, gan ikdienā. Latvijā veikalu, kafejnīcu un citu iestāžu saimnieki atskaņo gan ārzemju, gan pašmāju svētku dziesmas.

Ticot, ka ikvienam ir sava īpašā svētku dziesma, interneta portāls muzikabiznesam.lv kopā ar reģionālajiem portāliem aicina noteikt - kura ir mums, latviešiem, iemīļotākā Ziemassvētku dziesma! Balsojiet portālā www.eliesma.lv sadaļā "eLiesma jautā"!

Komentāri
Pievienot komentāru