Kur noslēpusies Latvijas čigānu inteliģence?

- 1.Septembris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Rīcībpolitika ir pasākumu kopa, instrumentāriju summa, dažādi sociālās, valsts, ekspertu un profesionāļu zināšanu un kvalifikāciju līdzekļi, dažādu resursu, integrētu metožu lietojums un komandas darbs, kurā katram dalībā atvēlēta sava leģitīma loma.

Neviens no klātesošajiem nav lieks. Čigānu inteliģencei rīcībpolitikā ir īstā vieta un laiks, tās aktīva iesaistīšanās nodrošinātu tuvāku un īstenāku tās izstrādi, gaitas norisi un romu jautājumu rezultēšanos daudzās jomās: nodarbinātības, izglītības, veselības, sociālās aprūpes, tiesību aizsardzību u.c. jomās. Nepieciešams uzmeklēt tos akadēmiski izglītotos (augstākā izglītība) romus, kā skolotāja Ligita Sunīte, Savīne Kolomenska, Anatolijs Berezovskis, Agris (Tahīrs) Sīmanis, Kaspars Arhipovs, Dainis Krauklis, un jaunos, kuri tikko beiguši augstākās mācību iestādes, bet vēl nav datu par viņiem.

Latvijā čigāni minēti kopš 16. gadsimta, un viņu skaits ir tik niecīgs salīdzinājumā ar citām etniskām minoritātēm, bet viņu izdarības ir jūtamas jau no liela attāluma, sajūtā, ka viņu ir daudzi tūkstoši. To pamatā izpauž nervu sistēmas tips (temperaments), emociju ekspresijas, subgrupu un alianšu veidošanās, tuvbrālības attiecības, garīgie un psiholoģiskie stāvokļi, rakstura īpatnības, kognitīvie procesi u.tml. jeb romu psiholoģiskās rakstura iezīmes, kuras ikreiz piemirst iekļaut visos ar romiem saistītos nevalstisko organizāciju un valsts vai pašvaldību rīkotajos projektos, iniciatīvās, starpaktivitāšu u.c. publiskos piedāvājumos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Hardis. - 7.Janvāris, 2023 - 09:28

Ja ta tiesam ir zinama mera kad katrs neskatoties no nacionalitates skatas sava kase sava dzimene un t.... un nav gandriz savas tautas lidera.jo paslaik romu tautai ir it seviski gruti.kapec.loti interesants jautajums.1.kartam.loti.daudz bez galigas izglitibas.pat neprot rakstit.es jau nerunaju par kaut ko lielaku.ja ari notiek diskriminacija pie darba negrib nemt romu tautiesus.es.nerunaju no tuksa gaisa es to esmu pieredzejis pats uz sevi ja tiesam ir romu tauta izglitoti romi tadel ludzu darga romu tauta sa gada aprili ludzu saejam kopa un risinam visus sos jautajumus kur un kad pec tam sarunasim jo tas ir loti svarigi un es ka romu macitajs saku kad so problemu ari mes atdosim musu dieva rokas tadad es griezos ari pie romu dzili ticigiem cilvekiem kas ne tikai tic bet kas to pierada ar savu dzivi jo lugsena ir liels speks lai dievs mus sveti un pasarga.ja dievs ar mums kas bus pret mums.amen.

Pievienot komentāru