Kūlas dedzinātāji vairs nesnauž ziemas miegā

- 25.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir iestājies astronomiskais pavasaris, vietumis vēl ir sniegs un ziema negribīgi atkāpjas, sāk dīgt pirmie asni, arī sniegpulkstenīši mūs jau priecē, tomēr nesnauž arī kūlas dedzinātāji. Pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts jau 27. februārī, kad Ainažos dega sausā zāle 30 m2 platībā. 2021. gada sākumā valstī reģistrēti jau 19 kūlas ugunsgrēki, liecina VUGD informācija.

Pavasaris ir laiks, kad cilvēki sakopj savas piemājas un dārza teritorijas. Kāds ņem grābekļi un ķerru, tomēr ir citi, kas vēlas, lai nesakoptais izzūd viegli un bez pūlēm, pielaižot vecajai zālei uguni. Protams, dažkārt tie ir arī pusaudži, kas neapzināti, rotaļājoties pielaiž uguni sau­sajai zālei un nespēj ar uguni tikt galā, tāpat nav izslēgts, ka daļa kūlas ugunsgrēku izceļas no nepieskatītiem ugunskuriem vai arī nevērīgi izmestiem izsmēķiem. 

Lai nu kā, VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku dzīvību un īpašumu, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai! Aizvadītajā gadā kūlas ugunsgrēku skaits ir būtiski samazinājies – 2020. gadā valstī reģistrēti 1379 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 50,2% mazāk, salīdzinot ar 2019. gadu, kad kūlas ugunsgrēku skaits bija 2769.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru