Kristīgās sadziedāšanās svētkus Dikļos gaidot

- 13.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar kristīgās mācības skolotāju un kristīgās mācības skolotāju koordinatori Ilonu Rektiņu satiekamies Valmieras Pārgaujas sākumskolā. Tur kristīgās mācības klase vizuāli veidota kā debesu valstība: apgleznota ar mākoņiem un baložiem, bet viena no klases sienām ienācējus uzrunā ar krāsainām zivtiņām. Uz trim plakātiem katrs skolēns, kas mācās pie skolotājas Ilonas kristīgo mācību, sevi ir attēlojis kā zivtiņu. Bagāts ar tām ir 1. un 3. klases plakāts. Sevi pieteikuši arī otrklasnieki, bet skaitliski mazāk.

Ilona pastāstīja, ka šajā mācību gadā kristīgo mācību Valmieras un tās apkārtnes skolās apgūst pavisam 218 skolēni no 1. līdz 3. klasei. Diemžēl skolēnu skaits ir samazinājies. Kristīgo mācību bērni apgūst Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Kocēnu pamatskolā, Dikļu pamatskolā, Viestura vidusskolā, Burtnieku Ausekļa pamatskolā.

Kristīgās mācības skolotāji nesen satikās, lai pārrunātu šovasar ieplānoto kristīgās sadziedāšanās svētku organizēšanu Dikļos. Šovasar Dziesmu dienai 155 gadi (1864. - 2019.). Pirmie svētki sākās ar draudžu kopā sanākšanu, sadziedāšanos un Dieva slavēšanu. Sanācis tik kupls pulks, ka nevarējuši atrast pasākumam piemērotas telpas, tādēļ nekas cits neatlicis kā sadziedāšanos noturēt dabā – Neikena kalnā. Tas tagad, kā zināms, ir skaisti sakopts, atjaunota arī estrāde.

DARBA GRUPA. Par kristīgās sadziedāšanās svētkiem Dikļos sprieda Jānis Saukums (no kreisās), Andis Apsītis, Ilona Rektiņa, Inga Cirša un Ailita Zirne.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru