Krāšņi izskanējuši Dzērveņu svētki Straupes Zirgu pastā

- 12.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pārgaujas novada Straupes Zirgu pastā pulcējās tirgotāji un gardēži, lai tur apmeklētāju iemīļotajā lauku labumu tirdziņā ne tikai pārdotu un pirktu, bet arī visi kopā svinētu Dzērveņu svētkus.

GODA SAIMNIECE. Vispusīgi savu meistarību Dzērveņu svētkos parādīja Straupes Zirgu pasta virtuves šefpavāre Baiba Smilga. Ā. Romanovskas foto

Veselīgo purva velti, dažādi pagatavotu, cēla galdā gan tirgotāji, gan krāsainā un gardā maltītē degustācijai piedāvāja Straupes Zirgu pasta virtuves šefpavāre Baiba Smilga.

Ar šo svētku tirdziņu noslēdzās vasaras gardēdības notikumi, kas iekļāvās Vidzemes plānošanas reģiona un sadarbības partneru veidotajā gardēžu ceļa «Livonijas garša» un tā ceļa posma «Taste HansEATica» projektā. Visi šie pasākumi daudzināja jauno Latvijas – Igaunijas tūrisma zīmolu ar senatnīgo nosaukumu «Livonijas garša». Šovasar Vidzemes novada svētkus un festivālus kuplināja sešas projekta kulinārās meistarklases: viduslaiku dienā Raunā, etnofestivālā «SVIESTS», Valmieras pilsētas svētkos, Maizes dienā Āraišos, Tomātu svētkos Brenguļos un Jērcēnu dienā «Ne pūku, ne spalvu!». Tāpat jaunā tūrisma ceļa «Livonijas garša» pieturvietu saimnieki rūpējās par īpašāku gastronomisko piedāvājumu gan tirdziņos, gan degustācijās četros brīvdabas pasākumos: Zaubes savvaļas kulinārajā festivālā, Ķiploku festivālā Raunā, Burtnieka ezera svētkos un Dzērveņu svētkos Straupes Zirgu pastā. Dzērveņu svētki bija pilnskanīgs noslēguma akords daudzajiem šīs vasaras tūrisma ceļa «Livonijas garša» notikumiem, kas ļāva izbaudīt tirgotāju labumus un ēdienus ar vietēju, vēstures iedvesmotu garšu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru