Krāču kaktā apgūst veloiemaņas

- 6.Jūlijs, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

30. jūnijā Valmieras Krāču kaktā, pie pirmsskolas izglītības iestādes «Krācītes», notika velobraukšanas apmācības jaunizveidotajā velo šķēršļu trasē «BTA Velozinis». Bērnudārza audzēkņi iemēģināja spēkus un piedalījās mini sacensībās jaunajā trasē.

«BTA Velozinis», kas atrodas Krāču ielā 4, blakus bērnudārzam «Krācītes», ir inovatīvs veloparks pilsētvidē. Velotrases pilnais nosaukums ir «BTA Velozinis Pilsēta B». Trasi dāvināja biedrība «For Better», dāvinājuma summa – 8550 eiro. Trasē ir vairāki elementi, kas palīdz attīstīt veloprasmes, lai bērni, kas šo trasi ir apguvuši, pēc tam varētu šeit iegūtās prasmes likt lietā, braucot pa pilsētu, kur arī nākas saskarties ar dažādiem šķēršļiem – trepēm, apmalēm, asākiem pagriezieniem.

30. jūnijā apmācībās piedalījās divas bērnudārza grupiņas – «Kāpēcīši» un «Rūķu namiņš». Jaunākie pasākuma dalībnieki bija 3-4 gadus veci, bet lielākie 5-6. Vispirms bērni veica testa apļus pa trasi, lai apzinātu šķēršļus. Pēc tam notika nelielas sacensības, kurām sekoja bērnu apbalvošana – uzvarētāji bija visi.

Pasākumā klāt bija arī Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Rūsis. Par to, ko svarīgi būtu atcerēties vecākiem, ļaujot savām atvasēm doties velosatiksmē, viņš saka: «Pats svarīgākais ir drošība – vilkt ķiveri un, ja ir, protams, arī ceļu un elkoņu sargus, lai satiksmes dalībnieks būtu pilnvērtīgi aprīkots un drošs, izbraucot uz ielas.» I. Rūsis jaunizveidoto velotrasi vērtē pozitīvi: «Tas ir labi, ka ir izveidota šāda trase, kur var apgūt prasmes, lai tas nav jādara pagalmos, kur ir arī citi satiksmes dalībnieki. Šajā vietā bērni ir drošībā, un kopā ar bērnu var atnākt kāds pieaugušais. Bērns apgūst pieredzi un praksi, kā būtu jārīkojas dažādās situācijās ar velosipēdu, jo ne visur mums ielas ir tik gludas, kā gribētos, un, izbraucot šo šķēršļu joslu, var izbaudīt, kā tā braukšana dzīvē reāli notiek.» Pasākumā klātesoši bija arī Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, kuri parūpējās par bērnu pozitīvajām emocijām.

MIRKLIS PIRMS TRENIŅBRAUCIENA.

Artūrs Oļševskis, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru