Krācēs noskaidro Gaujas meistarus

- 27.Jūnijs, 2014

Valmierā airēšanas trasē Krāces notika tradicionālās airēšanas slaloma sacensības Gaujas meistars. Piedalījās Latvijas un Igaunijas airētāji un liela grupa jauno slalomistu no Sanktpēterburgas. Krievijas sportisti Valmierā pavadīja mācību treniņu nometni un bija gandarīti par iespēju startēt sacensībās. Ļoti veiksmīgi sacensības aizvadīja Valmieras airētāji, izcīnot uzvaras trijās galvenajās laivu klasēs.

K-1 laivu klasē vīriešiem ilgi nebijis sasniegums — viss pirmais sešnieks Valmieras sportistiem. Uzvaru izcīnīja Kaspars Pakers. Otro vietu stabili noturēja Toms Karlivāns, bet trešo vietu spraigā sacensībā izcīnīja Vladislavs Klapenkovs, atstājot tālākajās vietās Līgoni Bečeru, Krišu Meļņikoni un Kristeru Matvējevu. Savās vecuma grupās valmierieši bija pirmie — Kaspars pamatgrupā, Līgonis veterānu (V40) konkurencē, Vladislavs jauniešu U18, bet Krišs — U15 grupā.

Sievietēm šai pašā laivu klasē cīņa par pirmo vietu vēl spraigāka nekā vīriešiem. Šo spriedzi labāk izturēja mūsu Antra Limbēna, izraujot uzvaru sīvā konkurencē ar savām kolēģēm — jauno airētāju trenerēm no Sanktpēterburgas. Tūlīt aiz mammas un Krievijas sportistēm ceturtajā vietā Kristīne Strazdīte. Kristīne bija ātrākā starp jaunietēm, bet Elīna Celmiņa — trešā.

C-1 laivu klasē Valmieras airētāji izcīnīja dubultu uzvaru – pirmais Krišs Ozols, bet otrais Valmieras BSS audzēknis un U15 grupas līderis Emīls Putniņš.